Anasayfa Kriptoparalar BitMEX, Amerikan tarihinin en büyük mali suçunu işlemekle suçlandı

BitMEX, Amerikan tarihinin en büyük mali suçunu işlemekle suçlandı

-

Bitmex için bitmek bilmeyen bir dava açıldı. CoinDesk’in haberine göre, eskiden Bitcoin (BTC) manipülasyon azaltma olarak bilinen ve Pavel Pogodin tarafından kontrol edilen şirket dava açtı. BitMEX’in ana şirketi olan HDR Global Trading’in büyük bir haraç operasyonu gerçekleştirdiği öne sürüldü. Milyarlarca dolar paranın yasadışı kar elde etmeyle kazanıldığı söylendi.

HDR Yetkilisi: BMA tıpkı bir patent trolü

İddaalara yanıt veren BitMEX şirketinin yetkilisi: “BMA son zamanlarda kripto para birimi alanında faaliyet gösteren şirketlere karşı bir seri iddia dosyası olarak ortaya çıktı. Tıpkı bir patent trolü gibi faaliyet gösterdiği için geniş çapta tanındı. Bu şikayeti normal bir dava süreci ile ele alacağız ve mahkemenin ne olduğu iddiasını göreceğinden tamamen eminiz.” dedi.

BitMEX manipüle ediyor !

BMA’nın avukatı, BitMEX’in kripto para piyasalarını yapay olarak bitcoin fiyatını artırarak manipüle ettiğini ortaya attı. Müşterilere karşı alınıp satıldığı iddia edilen borsa, vadeli işlem endekslerini likit spot piyasa borsalarına bağladı. Daha sonra müşterilerinin pozisyonlarından çıkmasını engelleyen aşamalı “teknik aksaklıklar” ile planlarından faydalanacağını söyledi.

Piyasa BitMEX için kârlı

BitMEX’in 100x kaldıraç ticareti seçeneklerine dikkat çeken firma, ayrıca kurucu Arthur Hayes’i de hedef aldı. Cömert yaşam tarzını göstererek ve cömert ticaretleri teşvik ederek cesur tahminler gerçekleştirerek teşvik ettiği yönünde iddialar da yapıldı.

5e07759071ad2e95dd3ca4f94fd345fd?s=117&d=mm&r=g
Mehmet Nuri ARSLANhttps://kriptoparalar.net/
Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'ünden mezun olan yazarımız, Irak'ta bir karayolu şirketi olan Rega Asphalt Co.'da Site Manager (Şantiye Şefi) olarak çalışıyor. Kripto paralar ve bilgi teknolojileri alanları ile ilgilenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Binance TR

binance ref kare

Bitcoin Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...

Ethereum Yorum ve Haber

XRP Ripple Haberleri

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

0
XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 'in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı. XRP Fiyatı...