Ünlü Analist Rookie’nin Bitcoin Analizi Saat Gibi İşliyor

Ünlü kriptopara analisti Altcoin Rookie’nin Bitcoin analizi tıkır tıkır işlemeye devam ediyor. 17 Aralık 2021 tarihinde yaptığı BTC analizinde, lider kripto paranın önce düşeğini daha sonra boğa hareketi yapacağını söylemişti. Hatta bir grafik paylaşarak BTC’nin olası hareket tahminlerini bile paylaşarak iddaalı bir tahminde bulunmuştu.

Altcoin Rookie Bitcoin Analizi: İkili Dip Yaptıktan Sonra Boğa Başlayacak!

Twitter’da 288 binden fazla takipçisi bulunan analistin bu büyük tahmini öncesinde Bitcoin 49 bin dolar seviyesindeydi. Henüz o seviyedeyken Önce 35-36 bin dolar aralığını göreceğini belirtmişti. Nihayetinde de öyle oldu ve senaryonun ilk iddaalı aşaması tamamlanmış oldu.

Görmüş olduğu dip fiyatından sonrada, ikili dip formasyonunun gerçekleşeceğini ön görmüştü. İlginçtir ki tahminde bulunduğu bu senaryonun formasyon aşamasınıda yaşadık. 22 Ocak 2022 ile 4 Şubat 2022 tarihleri arasında bir ikili dip formasyonu yaşamış olduk. Finans enstrümanlarında sıkça rastlanan bu formasyonu 4H grafiğinde net bir şekilde görebiliyoruz.

Tüm bunlardan sonra ne olacağını artık tahmin edebiliyoruz. Altcoin Rookie‘nin belirtmiş olduğu son aşama olan boğanında sinyallerini almış olduk. 36 bin dolardan 45 bin dolara kadar soluksuz bir şekilde yani hacimli bir yükseliş kaydederek bu senaryonun son aşamasınada göz kırpmış oldu.

Bakalım önümüzdeki günlerde Rookie’ninde dediği gbi bir boğa piyasası yaşayacak mıyız?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.