The Graph’ın (GRT) 10 yıl sonra değeri ne olacak?

Puan Verin

The Graph coin fiyatları 10 yıl içinde 100 dolara ulaşacak mı? İleriye dönük tahminlerde bulunan analist, kripto para uzmanları ve ekonomistlerin yaklaşımı nedir?

Pekala, farklı tahminciler önümüzdeki 10 yıl için fiyat yönü hakkında oldukça farklı görüşlere sahipler. Çoğunluk %1000’den fazla büyümesini bekliyor  ve sadece bir avuç kişi, 2030’da 35 doların üzerine çıkmak için %3500’den fazla oranda yükseleceğinden emin.

Twitter, Reddit ve Quora gibi sosyal medya platformlarında, farklı analistlerin ve yatırımcıların GRT’nin 100 dolara ulaştığını veya aleyhinde tartıştığı sosyal ağları da var. Çoğunluk önümüzdeki 10 yıl içinde bu hedef fiyatı yakalayabileceğini düşünmese de mevcut kripto piyasası koşullarının devam etmesi durumunda uzun vadede eninde sonunda buraya ulaşacağını belirtiyorlar.

Örneğin bu coinin alt dizininde bir çok Redditor, fiyatının zamanla artan kullanımla paralel olarak sonunda 100 dolara ulaşacağına olan güvenini dile getirdi. ERC-20’nin kaba bir elmas olduğuna inanıyorlar ve yakında toparlanacağından, mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerine çıkacağından eminler ve100 dolara kurs ayarla gelecek birkaç yıl içinde.

Peki farklı tahminciler bu coinin fiyatlarını önümüzdeki 10 yıl içinde ne kadar yükseleceğine inanıyor? Bir göz atalım.

2030 – 2031 için The Graph fiyat tahmini

Bu coin, kripto para birimi için yarattığı etkinin takdir edilmesi ve aynı zamanda muazzam büyüme potansiyelinin bir tasviri olarak zamanla “Blockchains’in Google’ı” olarak anıldı. Bu potansiyel, ilk olarak aktif ticaret ilk 4 ayda bu coinin belirteç fiyatları Ekim 2020’de ATH yaparak $0.03 gördü. ICO fiyatını katlayarak 9600% den fazla artış ile adeta göz doldurdu.

Şimdiye kadar etkileşimde bulunduğumuz tahmincilerin çoğu, bu kriptonun eninde sonunda fiyat artışını sürdüreceğinden ve önümüzdeki 10 yıl içinde daha fazla fiyat rekoru kıracağından emin. Özellikle 2031’de 3,69 ile 35 dolar arasında işlem göreceği düşünülüyor.

Tarihsel olarak muhafazakar bir fiyat tahmin sitesi olan CoinPriceForecast , GRT token fiyatlarının bu on yıl boyunca artmaya devam edeceğini gösteriyor. Ancak analizleri, altcoinin 2030’un sonunda 3,3 dolara satmasını ve 2031’in sonunda 3,69 dolara ulaşmasını beklediğinden, yıllar içinde bu token fiyatlarında oldukça marjinal bir kazanç olduğunu gösteriyor.

Economy Watch’taki temel analistler, bu altcoin fiyatının önümüzdeki bir kaç yıl boyunca artmaya devam edeceğinden de eminler. Ancak, GRT’nin fiyatlarının yalnızca benimsenmesinin izin verdiği kadar yükseleceğini hemen ekliyorlar.

The Graph’in indeksleme protokolünün Ethereum ağında hızlı bir şekilde ele alınması ve sonunda Bitcoin gibi diğer popüler blok zincirlerine nüfuz etmesi durumunda, GRT jeton fiyatlarının bir koşuya çıkacağı ve bunun tersi anlamına gelir.

Ancak diğer blok zincirlerinde orta düzeyde benimseme ve yavaş ilerleme devam ederse, önümüzdeki dört yıl içinde yalnızca 3 ABD Dolarına ve 2030’da 6 ABD Dolarına yükseldiğini görebilirler.

IOCcreed, diğer bir çok teknik analiz platformu gibi önümüzdeki bir kaç yıl için yavaş ama ilerici bir koşuya sahip olacağını ve önümüzdeki 5 yıl içinde 6 dolara çıkacağını gösteriyor. Ancak endeksleme protokolünün benimsenmesinin artması ve büyüyen bir toplulukla birlikte, on yılın son yarısında hız kazanacak ve 2030 yılını 24 ila 30 dolar arasında işlem görecek.

The Graph GRT coin çalışma şeması
İşleyiş Şeması

Yine bir başka teknik analiz platformu olan  PricePrediction sitesi de şöyle diyor. Bu kripto para yavaş bir başlangıç ​​yapacağını ancak sonunda bu on yılın son yarısında patlak vereceğini belirtiyor. Önümüzdeki 5 yıl boyunca analizler bu coinin 7 dolara ulaşmak için yalnızca %700 kazanacağını gösteriyor. Büyüme oranı daha sonra hızı belirleyecek ve 2030’da 31,55 doların üzerine çıkaracak.

Ancak Cryptocurrency Price Prediction teknik analistleri, bu altcoinin gelecekteki fiyat performansına ilişkin görüşlerini şöyle ifade ediyor. Bu kripto paranın mevcut ATH’nin üzerine çıktığı 2022’nin son çeyreğinde 2021 başlarındaki fiyat rallisine devam edeceğini gösteriyor. Daha sonra Aralık 2030’a kadar 35 dolara ulaşmadan önce 2025’te 10 doların üzerine çıkmaya devam edeceğini gösteriyor.

Artık önümüzdeki 10 yıl içinde fiyatının ne kadar yüksek olabileceğine dair bir fikriniz olduğuna göre, uzmanların burada elde edeceğine inandıkları fiyat sürücülerini anlamak önemlidir.

The Graph’ın 10 yıllık süreçte fiyatını belirleyecek faktörler

Hem temel hem de teknik analistler, önümüzdeki 10 yıl içinde token fiyatlarının ne kadar artacağı konusunda hemfikir değiller. Ancak hepsi 2030’da bugünkünden çok daha değerli olacağına inanıyor ve bu yükseliş trendini etkileyeceğine inandıkları faktörler üzerinde hemfikir. İşte bu faktörlerden birkaçı ve GRT fiyatları üzerinde olması beklenen etkileri:

Endeksleme protokolünün benimsenmesi: The Graph indeksleme protokolünün Ethereum blok zincirinde benimsenme hızı ve diğer blok zincirlerinde ne kadar hızlı başlatıldığı, önümüzdeki 10 yıl için GRT fiyatlarının belirlenmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Kripto dünyasına hükmedebilir ve fiili “blok zincirlerinin Google’ı” haline gelebilirse, GRT tokenleri için evcilleştirilmemiş bir talep olacak ve bu da aslında fiyatını önümüzdeki birkaç yıl içinde benzeri görülmemiş seviyelere fırlatacak.

Defi ve Dapp etkinlik: The Graph’ın gelecekteki fiyatı aynı zamanda DeFi, dApps ve NFT nişlerinin büyüme oranlarıyla da güçlü bir şekilde ilişkilendirilecektir. Bu nişler ne kadar erken patlarsa, GRT jetonları o kadar erken patlar. Bu argüman, DeFi, dApps ve NFT nişlerinin The Graph indeksleme protokolünün hedef pazarları olduğu ve bunların patlamasıyla GRT coinlerinin fiyatı hızla yükseliyor.

Kripto piyasası yönü: Kripto piyasası 2021’in başlarında toplandığında, GRT token fiyatları aynı şeyi izledi ve mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini 2,88 $ olarak belirledi. Altcoin fiyatları daha sonra kripto piyasası Mayıs ayında çöktüğünde 1 doların altına düştü. Aylarca bu düşük fiyatlı bölgede işlem görecekti ve ancak kripto piyasası 2021’in son çeyreğinde toparlanmaya başladığında toparlanmaya başladı. Önümüzdeki 10 yıl ve sonrasında analistler, altcoin fiyatlarının genel kripto endüstrisi eğilimlerini taklit etmeye devam etmesini bekliyorlar.

Blok zinciri teknolojisinin benimsenmesi: Blok zinciri teknolojisinin dünya çapında benimsenme hızı, GRT token fiyatları üzerinde de büyük bir etkiye sahip olacaktır. Daha hızlı küresel benimseme, The Graph indeksleme protokolünü kullanan DeFi ve dApps gibi blok zincir teknolojilerine olan talebin artması anlamına gelir. Bu, GRT tokenlerine talep yaratır ve bu da değer kazancını teşvik eder.

The Graph 100 dolara ulaşacak mı? Bu mümkün mü?

Büyük ihtimal bu kripto paranın fiyatları sonunda yükselecek ve uzun vadede 100 doların üzerine çıkacaktır. Ancak buraya gelebilmek için birkaç koşulun yerine getirilmesi gerekiyor; bunların arasında kilit nokta, dünya genelinde blok zincirinin benimsenmesi ve kripto-evrende protokolün benimsenmesi.

Aslında, iyimser tahminciler – yılın başlarında – GRT jeton fiyatlarının, önümüzdeki 10 yıl içinde 100 $ ‘a ulaşma ihtiyacının %10000 oranında değer kazanacağını tahmin etmişti. Ancak altcoinin 2021 boyunca belirsiz fiyat performansını ve sarsıntılı kripto piyasası koşullarını göz önüne aldıktan sonra, tahminlerini değiştirdiler ve altcoinin bu hedef fiyata ancak 2031’den sonra ulaştığını görebilirler.

Sonuç: The Graph’ın 10 yılda değeri ne olacak?

Gerçek şu ki, hiç kimse önümüzdeki 10 yıl içinde GRT’nin değerini tam olarak tahmin edemez. Ancak hem altcoinin geçmiş fiyat hareketinin hem de gelecekteki beklenen performansının teknik ve temel analizini kullanan farklı analistler, GRT jeton fiyatlarının artmaya devam edeceği ve ERC-20 coini’ninbüyük olasılıkla 3 ila 35 dolar arasında satılacağı sonucuna vardı.

Bu analistlerin bu dönem boyunca GRT token fiyatlarını etkileyeceğine inandıkları faktörlerden bazıları, Graph indeksleme protokolünün benimsenmesi, DeFi ve dApps için büyüme oranı ve genel kripto piyasası performansını içeriyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel