Fenomenlerin Bitcoin İçin Güncel Destek Direnç Tahminleri

Puan Verin

Yerli ve yabancı ünlü fenomenlerin Bitcoin için güncel destek direnç noktalarını paylaşmaları üzerine, tümünün tek bir grafikte toplanmış hali ilgi çekici görünüyor.

Twitter’da 33 binden fazla takipçisi olan ünlü kripto para fenomeni Steel (@steelleet), bu bilgiyi bir tweet ile paylaştı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin Destek Ve Direnç Noktalarında En Dip ve En Yüksek Fiyatlar

2015 Yılı referans alınarak oluşturulmuş geniş yelpazeli destek ve dirençlere göre Bitcoin son 7 yılda oluşturduğu destek ve dirençler oldukça geniş bir fiyatlanmaya sahiptir.

En dip destek çizgisi 1k ile 200 dolar aralığına düşüyor. En yüksek destek noktası ise yazı yazılırken ki fiyatlanmaya göre 33.500 dolar olarak göze çarpıyor. En dikkat çeken direnci 38k ile 41.600 dolar olacaktır. Günlük, haftalık ve aylık kapanışlarda nerede fiyatlandığı çok önemli olacaktır. Çoğu fenomene göre ise BTC’nin 27k ya uğraması muhtemel görünürken, bazı fenomenlerin görüşüne göre ise lider kriptonun 20k ya kadar düşebileceği öngörülüyor.

Bitcoin güncel destek direnç noktaları
Bitcoin Destek-Direnç Noktaları

Kurumsal yatırımcıların ve küresel ölçekte piyasanın genişlemesi baz alınarak Bitcoin’in 30 bin doların altına düşmeyeceği yönünde görüşlerde bulunuyor. Bu sınır aynı zamanda psikolojik bir seviyeyi temsil ediyor. 27 bin dolarda kurumsal yatırımcıların çoğunlukta olması ise göz ardı edilemiyor.

PlanB’ye Göre Fiyatın 10 Bin Doların Altına Düşmesi S2FX Modelini Bitirir

S2FX Model’e göre fiyatın artışı hala destekleniyor. Bitcoin Stok-Akışı Çapraz Varlık Modeli (S2FX), aylık S2F ve fiyat verileri ile yapılan bir hesaplamaya göre artışın devam ettiği görülüyor. Uzmanların önemli bir kısmına göre, BTC’nin değeri ve S2F modeli arasındaki ilişkinin yanlış olmadığı bilinen bir gerçek.

Bu modelin tamamen sona ermesi için BTC’nin 10 bin doların altına düşmesi lazım. Çünkü grafiğe göre S2FX’in destek noktası şuan için orası görünüyor.

PlanB S2FX Modeli