Bitcoin Safiye kimdir? Nasıl dolandırdı?

Puan Verin

Günlerce haberlere konu olan ve hakkındaki iddalar ile herkesi şaşırtan kişi Safiye Gökçe B., emniyet güçlerinin gizlendiği Bursa-İzmir otoyolunun batı gişelerinde yakalandı. Yakalandığı araçta arka koltukta oturduğu, önde bulunan iki arkadaşı ile yola çıktığı gözlemlendi. Hakkında yapılan şikayetler inanılmaz bir dolandırıcılık iddiasını ortaya koyuyor.

Fırsatlar
dfsdsfd
T&Cs Apply
heyyo
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın

İddaaya göre kendisini ‘ekonomist broker’ olarak tanıtmış

Aydın’da yaşayan Safiye Gökçe B. kendisini ‘ekonomist-broker’ olarak herkese tanıtmış. Yüksek kazanç vaatleri ile etraftan topladığı 30 milyon TL değerindeki 600 BTC (Bitcoin) ile kayıplara karışmıştı. O paraları 40 kişiden toplamıştı. Mağdur olduklarını iddaa eden bu kişilerin şikayeti üzerine Gökçe B. yakalandı.

Bitcoin Safiye olarak bilinen şahısın kameralara yakalanan görüntüsü basın ile paylaşıldı. Görüntülerde polisler yakalandığı araçta arama yaptığı sonrasında ise ekip otosuna konularak Bursa Emniyetine götürüldüğü görülüyor.

Bitcoin Safiye kimdir?

Adana’da yaşayan Safiye Gökçe B., 2 yıl önce eşinin bir jeotermal enerji santralinde Elektrik Mühendisi olarak göreve başlaması üzerine Aydın’a taşınmış. Eşiyle birlikte taşeron şirket kurup, JES şirketlerine işçi bularak işlerini yürütmüşler bu şekilde. Aydın Devlet Hastanesi’ne sağlık kontrolüne giden Safiye Gökçe B. iddiaya göre tanıştığı bir doktora kendisini, ‘ekonomist- broker’ olarak tanıtmış. Doktora yeni bir yatırım türü olan dijital paralardan bahsetmiş. Bitcoin hakkında detaylı bilgi verince doktorda BTC alması karşılığında nakit para verdiğini iddaa ediyor. Sonrasında kazançtan pay alan doktora yeni yatırımcıları yönlendirmesi yönünde konuşma yapmış. Doktor ile bu şekilde başlayan olay daha sonra katılımcı sayısının artması ile büyümüş.

Hemşireden polise kadar çok sayıda meslek grubundan 40 kişiye ulaşan bir kitle kurmuş. Bitcoin almak için para topladığı bu 40 kişiye ilk zamanlar yani takribi 2 yıl kadar ödeme yapmış onlara. Güven kazanmak için arkalarında JES firması bulunduğunu, yeğeninin Milli İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) görevli olduğunu söylemiş. Daha sonra topladığı paralar ile kayıplara karışmış.

Şikayetler üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Safiye Gökçe B.’nin hesapları incelemeye alınarak izi sürülerek takibe alınmış. Ve Bursa – İzmir otoyolunda yakalanmıştır.

Bitcoin Safiye Yakalandı