USD Coin (USDC) Nedir?

Puan Verin

USD Coin, ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan kripto para birimidir. Gerçek dolarla desteklenir ve dünya çapında çeşitli borsalarda işlem görür. Bu stabilcoinin amacı fiat para birimine bir alternatif sunmaktır. USDC’nin değeri, piyasadaki fiyat dalgalanmalarına rağmen sabit kalıyor çünkü %100 reel varlıklarla teminat altına alınmış durumda. Benzer şekilde, bir doları yüz dolara itfa edebilir ve her bir madeni paranın değeri, para biriminin fiyat düşüşleri sırasında bile sabit kalmalıdır.

USD Coin, ABD dolarına Sabitlenmiş Bir Stabilkoindir

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

USD Coin, ABD doları için sabit bir para birimidir ve CENTER ağı tarafından verilir. Bu finans kuruluşları, fiyatları sabit tutan ABD doları varlıkları hakkında aylık raporlar yayınlar. Teorik olarak, bu, kripto para biriminin destekçileri onu 1 dolara kullanabildiği sürece USDC’nin değerini sabit tutar. Ancak, bazı sorunlar ortaya çıkabilir ve fiyat düşebilir.

USD Coin, ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Çoğu kripto para biriminin aksine, USD Coin madenciliği yapılmaz ve ABD doları tarafından desteklenir. Circle Internet Financial tarafından Coinbase ve Centre Consortium ile işbirliği içinde oluşturuldu. Şirket kendi blok zincirini oluşturmadı ve bunun yerine kripto para birimini geliştirmek için Ethereum ve ERC-20 jetonlarını kullandı. Büyük oyunculara odaklanan ve gelişmiş güvenlik ve likidite sağlayan mobil uygulamalar, Circle Invest ve Circle Trade vardır.

Dolarla Destekleniyor

Dijital ödeme şirketi Circle, USDC stablecoin’inin ABD doları tarafından desteklendiğini söyledi. Şirket bunu, dijital madeni para rezervlerindeki son değişikliklerle ilgili bir soruya yanıt olarak söyledi. Firma bunun nasıl başarıldığını tartışmazken, madeni paralarının “tamamen dolar tarafından desteklendiğini” vurguladılar. Para biriminin mevcut itibari para birimlerine, devlet tahvillerine ve değerli metallere sabitlendiğini açıkladılar.

USD Coin, anında küresel para transferi için mümkün olan en iyi platformu sağlamak amacıyla Circle ve Coinbase arasındaki bir işbirliği olan CENTER konsorsiyumu tarafından geliştirilen fiat teminatlı bir stabilcoindir. Bu platform, hız, güvenlik ve düşük aktarım maliyetleri dahil olmak üzere bir dizi avantaj sağlar. CENTER konsorsiyumu, aynı alanda Litecoin ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerini de destekler.

USD Coin (USDC), tamamen ayrılmış varlıklarla desteklenen ABD doları tarafından desteklenen bir sabit paradır. Coinbase ve Circle Financial dahil olmak üzere düzenlenmiş finansal kuruluşlar tarafından verilir ve bağımsız bir ABD doları rezervi ile desteklenir. Kripto para birimi, sabit paralar için politika ve teknik standartlar belirleyen Merkez konsorsiyumu tarafından yönetilir. USDC’nin değeri talebine göre belirlenir ve arzının sınırı yoktur.

Mevcut Düzenlemelere Uygundur

ABD doları, nakit ve ABD Hazine bonolarıyla desteklenen fiat bir para birimidir. Rezervleri daha önce ticari kağıt ve tahvillerde tutuluyordu. Ancak Merkez, nakit ve muadillerine yalnızca Eylül 2021’e kadar geçiş yapma kararı aldı. O tarih artık geride kaldı. Bu arada, USD Coin‘in birçok kripto tüccarı için bankalara alternatif olduğunu söylemek güvenli. İşte USD Coin’in faydaları ve neden bir yatırım olarak görülmesi gerektiği.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel