Telegram Üzerinden Lightning Network Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Dünya üzerinde 500 milyondan fazla kullanıcısı olan güçlü müşteri tabanına sahip Telegram mesajlama uygulamasında çığır açacak bir entegrasyon ile ödeme yolu açıldı.

Akıllı bir entegrasyon sayesinde dünyada popüler bir ödeme uygulaması olan Lightning Network ile artık ödeme alıp gönderebilirsiniz. Lightning N. sayesinde kullanıcılara Bitcoin’i doğrudan sohbet üzerinden gönderebilirsiniz. Bu akıllı bot, küçük birimleri Telegram sohbetleri ve grupları aracılığıyla Bitcoin göndermeyi kolaylaştırıyor. Bir sohbet grubunun diğer üyelerine veya doğrudan başka bir Telegram kullanıcısına ipuçları vermek için yaygın olarak kullanılır.

Lightning Network ‘ü Telegram da Nasıl Kullanabilirsiniz?

Bu uygulama Telegram hesabınız için LNDHUB protokolünü kullanarak belirli bir LN cüzdanı sunar. İstediğiniz zaman satoshilerinizi oradan başka herhangi bir cüzdana çekebilirsiniz. Ayrıca bu cüzdan botunu mobil cüzdan uygulamanıza bağlayabilir ve böylece Telegram dışında daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz.

Lightning Network Güvenli mi?

Şimdi gelelim en önemli noktaya, bu uygulamanın güvenliği nasıl? Paranızı emanet ettiğiniz bu bot acaba ne kadar güvenli?

Sonuçta bu bir vesayet cüzdanıdır. Yani fonlarınız üzerinde %100 kontrolünüz olmadığı anlamına gelir. Bot sunucusunda yapılan bir hata ile fonlarınız riske girebilir. Hatta botun sunucusu ele geçirilebilir, kapatılabilir veya imha edilebilir. Oldukça yüksek bir risk içermektedir. Bu yüzden bunu aklınızda bulundurun ve kendi cüzdanınız olarak kullanmayın. HODL cüzdanı veya asıl cüzdan olarak sakın kullanmayın. Sadece acil ufak çaplı ödemelerde kullanımını belki yapabilirsiniz. Size kalmış.

Cüzdanımda BTC Olmasada Test Edebilir miyim?

Sat’lar, LN’ler, faturalar, QR kodları, ipuçları ve eğlence hakkında bilgi edinmek için bu bot cüzdanını kullanabilirsiniz. Kullanıcıların cüzdanlarını test etmeden önce BTC satın almaları gerekmez.

Hesap açtığınızda “@adınız” şeklinde bir bağlantı oluşturulur. Onunda uzantısı şu şekilde olur; https://lntxbot.com/@adınız . Bu bağlantı her zaman satoshi almaya hazır boş bir LN faturası gibi bir QR kodu ve LNURL içerir. Bu QR kodunu ve / veya bağlantıyı web sayfalarınıza, sosyal medya profillerinize kolayca gönderebilirsiniz. İstediğiniz yere kağıda yazdırabilir, insanların size bahşiş tarayabileceği ve gönderebileceği, doğrudan Telegram’daki cüzdan botunuza gönderebilirsiniz.

Daha fazla detay için lütfen test hesabını kullanın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.