Shiba Coin Nedir? SHIB Nasıl Alınır? Güncel Shiba Inu Fiyatı

Shiba Coin ilk çıktığında sadece bir meme coin kripto para birimiydi. Şuan ise dünyada Dogecoin ‘den sonra en büyük meme coin olma özelliğindedir. Ve ayrıca kendi SWAP borsasını kuran bir kripto paradır. Gücünü ise geniş bir topluluktan almaktadır.

Shiba Inu Adını Nereden Alıyor?

Dağlık arazi ve yürüyüş parkurları ile çok iyi başa çıkan küçük, uyanık ve çevik bir Japon ırkı köpeğidir. Shiba Inu aslında avlanmak için yetiştirilir. Av için kullanılan bir köpektir. Akita Inu veya Hokkaido gibi diğer Japon köpek ırklarına benzetilsede aslında onlardan çok farklıdır.

Bu sevimli köpeğin resmi bir kripto paranın üzerinde çekici durduğu için ilgi çekmektedir. 19.Yüzyıldan beridir popüler olarak kullanılan ve evcil olarak beslenen bir cinstir.

Shiba Coin Nereden Alınır? SHIB Satın Almak

Shiba Coin oldukça popüler bir kripto para birimidir. Bu yüzden çok fazla borsada bu meme coine rastlayabilirsiniz. Dünya üzerinde şuan için 185 farklı borsada alışverişi aktif olarak yapılmaktadır. Ülkemizde ise en popüler borsalarda yine alış satışını yapmak mümkündür.

Shiba Coin Yerli Borsalar

Türkiye’de birden fazla borsada alış satışı yapılan bu coini herhangi bir yerli borsada almak mümkündür. Ama yinede sizler için güvenilir borsalardan bir kaçını listeledik.

  • Paribu
  • BTCTurk
  • TRBinance

Güncel Shiba Inu (SHIB) Fiyatı

Serbest piyasa verilerine göre 1 Shiba Inu fiyatı 0.00019 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 0.000012 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 SHIB satın almak isterseniz de 0,000011 ‘dan alım yapabilirsiniz.

Shiba Coin fiyatı son 24 saatte 0.31% değişim ile 0.00019 TL’den satılıyor. Dijital altının küresel bazda son 24 saatteki hacmi $ 676,291,965 ve toplam piyasa değeri de $ 6,563,575,781 olarak ekranlara yansıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.