Metaverse Nedir?

Puan Verin

Metaverse, birden fazla sanal alanın birleştiği çevrimiçi bir 3B evren kavramıdır. İnternetin geleceği olarak bilinir. Çünkü sosyal medya, oyun dünyası, iş dünyası, takım çalışması gibi bir çok farklı alanı tek yerde buluşturacak olan bir teknolojidir.

Aslında bu kavramı şuan için sadece oyun dünyasında görebiliyoruz. Bu kavrama en yakın mecra olan oyunlar, geleceğin dünyasını aralayan bir sektör oldu. Fakat ilerleyen zamanlarda farklı firmalarında girişimlerine tanık olacağız. Buna en güzel örnek ise Facebook şirketidir. Mark, kendi firmasında köklü bir değişikliğe gideceğini şimdiden duyurdu. Facebook isim değişikliğine gidiyor ve yeni ismi olan Meta ile Metaverse’ün kapısını aralayacağını önceden belli etti.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kripto için Metaverse tarif edilemez bir gelişme

Gelelim kripto sektörüne ve teknolojisi olan blok zinciri (Blockchain) bu kavram için en uygun alanlardan biridir. Yeni nesil teknoloji olan kripto için Metaverse tarif edilemez bir gelişmedir. Eğer bu alanda girişimler büyümeye devam ederse yakın gelecekte bizi mucize gibi gelişmeler bekliyor olabilir.

Kripto para birimleri Metaverse için çok uygun olabilir. Sanal koleksiyonlar (NFT’ler) ile dijital bir ekonomi yaratmaya oldukça müsait bir alan. Örnek olarak Axie Infinity oyunu aslında sadece bir oyun değil. Oyun, kripto para birimi, sosyal mecrası olan oyun içi güçlü iletişim ve forum, oynarken kazandıran (oyna-kazan) ve daha bir çok yeniliği barındırıyor. Bu yüzden kripto alanında bu değişimin yaşanması daha çok ilgi gördü.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel