Metamask Nedir? Metamask Nasıl Kullanılır?

Puan Verin

Metamask, kripto varlıklarınızı güvende tutabilmemiz için geliştirilmiş bir cüzdan sistemidir. Daha önce metamask kullanmadıysanız, vakit kaybetmeden hemen bir hesap oluşturup paranızı ve kripto varlığınızı güvende tutun. Özel anahtarlar sayesinde iki bilgisayar arasında paylaşmanızı kolaylaştırır.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Metamask kripto para göndermenize ve almanıza olanak sağlamaktadır. Metamask ile ilgili en önemli özellik Ethereum ağını desteklemesi olmasıdır. Bunların dışında Metamask ile kendi kripto para birimlerinizi kurabilir ve yönetebilirsiniz.

Metamask Nedir?

Metamask nedir sorusuna gelmeden önce kişiler neden borsalardaki cüzdanlarını değilde bu soğuk cüzdanları kullanıyor gelin beraber bakalım. Kripto para ile ilgilenen ve bu cüzdanları kullanan kişilerin Metamask kullanması için birçok sebep bulunmakta. Metamask kullanıcıların kripto para varlıklarını bir cüzdandan diğerine kolay bir şekilde değiştirilmesine olanak sağlamakta. Tek bir hesap üzerinden yüzlerce kripto para varlıklarını gönderip alabilirsiniz. Metamask’in diğer cüzdanlardan tek farkı cüzdanda yeterli miktarda paranın olması gerekmektedir. Bunun gibi birçok faydası bulunuyor.

Metamask kripto varlıklarınız üzerinde tam yetkiyi sizlere verecek ve siz harici kimse o cüzdana ulaşamayacaktır, bu şekilde varlıklarınız güvende olacaktır. Metamask kripto para sahiplerinin BSC’lerini güvenli bir şekilde kullanmalarına olanak sağlayan bir cüzdan uygulamasıdır. Bu cüzdan uygulaması genellikle tarayıcı uzantısı şeklinde kullanılır. Bu soğuk cüzdan Chrome, Firefox ve Brave gibi web browserlar da kullanılabilir durumdadır. Bunların haricinde android ve ios uygulamaları ile metamaski kullanabilirsiniz. Uzantıyı ya da uygulamayı yüklediğinizde kolay bir şekilde hesabın kurulumunu yapabilirsiniz.

Metamask Nasıl Kullanılır?

Metamask nasıl kullanılır, metamaskoluşturmak ve kullanmak oldukça basit işlemlerdir. Sizlere vereceği 12 çekirdek kelimeyi girerek ve şifre seçerek kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz. Şifre seçtikten sonra, kullanmaya başlamadan önce bir adet kurtarma cümlesi girmeniz gerekmektedir. Buna neden ihtiyaç duyuluyor kısaca bahsedelim. Bu cüzdan merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğundan dolayı herhangi bir hesap kaybolma durumunda destek alamayacaksınız. Bundan dolayı yedeğin yedeğini almanız gerekmektedir. Kurtarma cümlenizi girdikten sonra oturum açığ pin kodunuzu girerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Bu bilgileri sizden sadece ilk kayıt esnasında isteyecektir daha sonralarda girdiğinizde şifrenizi girerek kolay bir şekilde hesabınıza girebileceksiniz. Metamask hesabınıza başka cihazlarda da girebilmeniz için sizlere verilen 12 kelimeyi girmeniz gerektiğinden o kelimeleri yedeklemeyi unutmayın.

Metamask’ı kullanmak diğer cüzdan uygulamalarına göre oldukça kolaydır. Merkeziyetsiz olan uygulamalarla etkileşime girmenize olanak sağlayan bir cüzdandır. Metamask’i hem kripto varlıklarınızı cüzdanınızda tutmak için hemde uygulamalara giriş izinleri için kullanabilirsiniz. Bu cüzdanlar sizlere özel olduğundan Metamask geliştiricileri bile cüzdanlarınıza kesinlikle erişim sağlayamazlar.

Metamask Nasıl Kurulur?

Artık Metamask nedir gibi sorularınıza cevap verdiğimize göre bu cüzdanı web tarayıcılarına Metamask nasıl kurulur onu anlatalım. Yapmanız gereken ilk işlem tarayıcınıza metamask yazıyorsunuz. Genellikle karşınıza ilk çıkan siteler doğru sitelerdir ancak fake durumlarını önlemek için site adresinin https://metamask.io olduğuna dikkat edin. Daha sonrasında internet sitesinde yer alan mavi butona tıklayıp hemen indirin. Sizden işletim sistemi tercihi yapmanızı isteyecektir. Dilediğiniz platforma indirip kurabilirsiniz.

Metamask

Chrome için eklenti olarak yüklenecek ve sizlere iki seçenek sunacaktır. Bunlardan ilki var olan cüzdanınızı içeri aktarma bir diğeri ise yeni bir cüzdan oluşturma. Daha önce cüzdan oluşturduysanız ve sizlere ilk kurulumda verilen 12 kelime elinizdeyse kolay bir şekilde hesabınıza erişebilirsiniz. Eğer bu bilgiler elinizde bulunmuyorsa yeni bir cüzdan oluştur butonuna tıklayıp kolaylıkla cüzdan oluşturabilirsiniz.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel