Mağazanızda Bitcoin’i ödeme olarak nasıl kabul edebilirsiniz?

Puan Verin

Dünyanın her yerinde çok sayıda şirket sonunda Bitcoin ödemelerinin sunduğu avantajları fark etti. Overstock ve TigerDirect gibi büyük ABD şirketlerine bakacak olursanız Bitcoin ile ödeme aldıklarını göreceksiniz.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin’in kullanımı çok basittir, hızlı işlem imkânı verir ve ücretler geleneksel kredi kartlarından çok daha uygundur. Aynı zamanda Bitcoin ile ödeme almak tahmin edemeyeceğiniz avantajlar da sağlıyor.

Mağazanızın camına “İşte (Bitcoin) kabul ediyoruz” yazan bir çıkartma yapıştırmak yerel müşterilerinizin dikkatini çekecektir.

Ancak küçük bir restoran veya mütevazı bir perakendeci nasıl Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayabilir?

Bitcoin adresinizi edinmelisin

İlk olarak Bitcoin cüzdanı edinmeniz gerekiyor. Müşterilerin para gönderebilecekleri bir adrese ihtiyacınız var. (Bitcoin) cüzdanı edinmek SMS göndermek kadar basit bir işlemdir. Aslında cüzdan kodunu elektronik bir cihaza girmeniz veya QR kodunu bir akıllı telefon ile taramanız, istediğiniz miktarda Bitcoin yazmanız ve son olarak “Gönder” düğmesine basmanız yeterlidir.

Tıpkı geleneksel bir yazar kasada olduğu gibi, günün sonunda paranızı daha güvenli bir yerde tutmanızı tavsiye ediyoruz. Aslında, günlük kullanım için cihazınızda (bilgisayar, telefon, sunucu) yalnızca küçük miktarlarda Bitcoin bulundurmanız ve fonların çoğunu daha fazla güvenlik sunan bir ortamda tutmanız önerilir.

Ödeme işlemcisi ile işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz

Büyük bir şirkete sahip olan ve kripto para biriminde doğrudan ödeme kabul edemeyenlere ya da yoğun saatlerde aynı anda birkaç işlemi yönetmeniz gerekiyorsa, bir ödeme işlemcisi kullanmanızı öneririz. BitPay ve Coinbase şu anda en popüler iki hizmettir.

Hizmetlerinden yararlanmak için ödeme işlemcileri, her işlem için küçük bir yüzde veya her ay sabit bir ücret alır ancak fiyatlar PayPal veya kredi kartı şirketlerinden çok daha ucuz.

Bazı ödeme işlemcileri ayrıca ilginç ek hizmetler de sunar: e-posta yoluyla fatura göndermenize, bir POS kurmanıza (özellikle barlar ve restoranlar için kullanışlıdır) veya çevrimiçi mağazanıza ‘alışveriş sepeti’ işlevi eklemenize olanak tanır.

Son olarak, bir nedenden dolayı Bitcoin’i tutmamayı tercih ederseniz, ödeme işlemcileri kripto para birimini anında nakde çevirmenize izin verir.

Bitcoin ile ödeme aldığınızı anlatın

Müşterilerinize Bitcoin’i kabul ettiğinizi net bir şekilde iletebilmeniz çok önemlidir. Örneğin, çevrimiçi perakendeciler sayfaya, tercihen açık bir şekilde ve PayPal, Mastercard veya Visa logolarının yanına “Burada (Bitcoin) Geçerlidir ” ifadesini içeren bir simge ekleyebilir.

Gerçek bir dükkanınız varsa, bunun yerine kapıya, cama veya kasaya benzer bir çıkartma yapıştırabilirsiniz.

Türkiye’de Bitcoin vergileri

Vergi mükellefleri için vergilendirme ve davranış kuralları ile ilgili olarak, şu anda Türkiye’de konuyla ilgili kesin kurallar bulunmamaktadır. Bunun için iyi seçenek, muhasebecinize veya bir endüstri uzmanına danışmaktır.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel