Merkez Bankası Politika Faizini Yine Sabit Tuttu

5/5 - (1 vote)

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) politika faizinde değişiklik yapmadı. Yatırımcı, analiz beklentilerine paralel bir karar alarak, politika faizini yüzde 14’te sabit bıraktı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Nisan ayında %69’a ulaşan resmi enflasyonunun yıl sonu beklentisinin artmasına rağmen faiz sabit bırakıldı. Yıl başında 13,35 olan dolar/TL kuruna bugün baktığımızda 16,46’ya kadar yükseldi.

Kararın açıklanmasının hemen öncesinde 16,38 seviyesinde olan dolar/TL, karar sonrasında 16,46 oldu.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcığlu önderliğinde toplanan kurulda dikkat çeken parametre ise şu oldu. “Küresel barış ortamının yeniden tesis edilmesi ve enflasyonda baz etkilerinin de ortadan kalkmasıyla dezenflasyonist sürecin başlayacağını öngörmektedir. Bu çerçevede Kurul, politika faizinin sabit tutulmasına karar vermiştir” dendi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel