Luna Neden Düşüyor? Luna Ne Oldu? Luna Niye Düştü ve Neden Bu Kadar Düştü?

Puan Verin

Luna neden düşüyor? sorusu şuan bir çok yatırımcının aklında büyük bir soru işareti ve Luna ne oldu diye aratan şuan yüzbinlerce takipçisi var. Peki ama Luna niye düştü ve Luna neden bu kadar düştü? Gelin bu sorunun cevabını inceleyelim.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Luna Ne Oldu ve Luna Niye Düştü?

Luna ne oldu? diye merak edenler için cevabı iki türlü diyebiliriz. Birbirini tetikleyen 2 neden var. Luna niye düştü sorusunun asıl sebebi ise Luna Vakfının 40 bin adet Luna satışı yapmasıdır. Bu durum panik satışını tetikledi ve vadeli hesaplardan kar elde etmek amacı ile short pozisyonu oluşturması ile satışları derinleştirdi. Şuan Luna şirketine olan güvensizlik satış baskısı oluşturmaktadır.

luna neden düşüyor

Son 2 gündeki kaybı %82 ye ulaştı. Marketcap hacmi 28 milyar dolardan 5 milyar dolara kadar geriledi. Piyasadaki toplam kayıp ise 23 milyar doları buldu. Bu durum Bitcoin ve altcoinleride çok kötü etkiledi. Market genel anlamda bir düşüş yaşadı.

Luna Neden Bu Kadar Düştü? Luna Coin Ne Zaman Toparlar Kendini?

Luna neden bu kadar düştü derseniz, kendi vakıflarının elindeki yüklü satışı ve bunun margin hesaplarda işlenmesi büyük bir güvensizlik ortamı oluşturdu. Yatırımcılar, vakfın ellerindeki miktarı erittiğini ve bu şekilde haksız kazanç elde ettikleri düşüncesine kapılınca sonuç kaçınılmaz oldu.

Luna Coin ne zaman toparlayabilir? Bu durum daha ne kadar sürer belli değil ama vakfın yetkilileri düzenli bilgilendirme yaparlarsa ve durumu bastırabilirlerse kısa zamanda da toparlayabilme potansiyeline sahip bir kripto para birimidir.

Luna Coin Güncel Piyasa Verileri

Luna Coin satın almak isteyenler için serbest piyasa verilerine göre 1 Luna Coin fiyatı 46.32 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 2.50 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 LUNA satın almak isterseniz de 2,58 ‘dan alım yapabilirsiniz.

Luna fiyatı son 24 saatte 1.62% değişim ile 46.32 TL’den satılıyor. Küresel bazda son 24 saatteki hacmi $ 157,061,251 ve toplam piyasa değeri de $ 414,032,201 olarak ekranlara yansıyor.

Terra Coin / TerraUSD (UST) İçin Son Durum Nedir?

Terra Coin bir stabil (sabit) kripto para birimi olmasına rağmen son 48 saat içinde 0.70 doları bile gördü. Kendini normalde 1 dolarda sabitlemeye çalışan Terra Coin / TerraUSD (UST) nin düşüşü ile Luna Coin ‘in düşüşü aynı anda gerçekleşti. Aynı vakfın iki kripto para birimi olması nedeniyle vakıftaki çatlaktan ikiside nasibini almış oldu.

Serbest piyasa verilerine göre 1 UST fiyatı TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 UST satın almak isterseniz de ‘dan alım yapabilirsiniz.

TerraUSD fiyatı son 24 saatte değişim ile TL’den satılıyor. Küresel bazda son 24 saatteki hacmi ve toplam piyasa değeri de olarak ekranlara yansıyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel