Kriptopara Haberleri: Toyota ve Nissan Metaverse Adım Attı

Puan Verin

Bu haftanın en sıcak gelişmesi dünya otomobil devlerinden olan Toyota ve Nissan‘ın metaverse teknolojisine adım atacaklarını resmi olarak duyurmuş olmaları oldu.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kriptopara Piyasalarında Son Durum

CoinMarketCap verilerine göre küresel olarak kriptopara piyasa değeri geçtiğimiz hafta %4.8 düşüşle 1.75 trilyon dolara gerilediğini görüyoruz. Lider kriptoparanın haftayı %3 düşüşle 38,560 dolardan tamamladığını biliyoruz. Öne çıkan en sıcak gelişmelerden biride Elon Musk’ın sosyal platfrom devi olan Twitter’ı satın almış olmasıydı. Bu haber en çok Dogecoin (DOGE)’ye yaradı. Haftaya yükseliş ile başlamıştı.

Skybridge Capital‘in kurucusu olan Anthony Scaramucci’ye göre BTC’nin “kaçış hızına” ulaştığını belirtti. Önümüzdeki 3 ve 4 yıl içinde ciddi artışların olacağını tahmin ediyor.

Toyota ve Nissan Metaverse Dünyasına Giriş Yaptılar

Japon otomobil üreticileri ve aynı zamanda dünya otomotiv devlerinden olan Nissan ve Toyota, Metaverse dünyasına adım attıklarını açıkladılar. Öte yandan Walmart destekli Hint e-ticaret devi olan Flipkart şirketi, Web 3 ve Metaverse’e girmeye karar verdiler. Bu durum kripto paralara ciddi anlamda yükseliş getirmesede ileri vadede çok olumlu bir hava yarattı.

kriptopara metaverse
Toyota ve Nissan Metaverse

2016 verilerine göre dünyanın en büyük otomotiv şirketi olan Toyota’nın bu teknolojiyi benimsemiş olması sektöre can getirebilir. Sadece Toyota markasının dünya şirketleri arasındaki yeri 38.sırada ve alt markalarını saymazsak. Öte yandan Nissan gibi önemli bir otomobil şirketininde metaverse piyasasına girmiş olması çok önemli.

Google’ın Eski CEO’su da Kriptoparaya Yatırım Yaptı!

Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt, kriptoparaya biraz yatırım yaptığını açıkladı. Sadece Schmidt değil, onun gibi bir çok yeni yatırımcı Bitcoin ve altcoinlere yatırım yapmaya başladılar. Yeni yatırımcıların piyasaya girişi dipsel açıdan hissedilsede görünürde önemli bir değişimin şimdilik görünmediğini görüyoruz. Fakat ilerleyen zamanlarda bu durumu büyük artışlar olarak görebiliriz.

Sanat camiasından sinema çevresine, bilim dünyasından iş dünyasına bir çok yeni aktörün kriptopara piyasasına adım attıklarını gördük.

Finans Sekötründe Yaşanan Gelişmeler

Fidelity Investments, yatırımcıların bu yıl 401 K emeklilik tasarruf hesaplarına Bitcoin koymalarına izin vereceğini duyurdu. 401 K hesapları, ABD’de çalışanların gelire katkıda bulunabileceği şirket destekli emeklilik hesapları olarak geçer.

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale, Avrupada kriptopara pazarında genişleyeceklerini belirtti.

Goldman Sachs, yatırım bankasının kripto alanına daha derine inmesiyle, fungible olmayan tokenleri (NFT’LER) ve özellikle “gerçek varlıkların tokenizasyonunu” incelediğini söyledi.
Singapur’un DBS Bankası, bir perakende ticaret masası açmadan önce kurumsal yatırımcılara odaklanacağını söyledi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel