Kripto para piyasasına Amerika yönetiminden darbe!

Puan Verin


Bitcoin piyasası bir anda değer kazanmaya başlarken, 10 Kasım tarihinden beri aralıksız olarak değer kaybetmeye tüm hızıyla devam ediyor. ABD 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onayladı. Bu kapsamda ise en çok kullanılan Kripto para birimlerinin satışları ise iyice alt tabana düşüş sağladı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bitcoin ile birlikte bu duruma diğer Kripto para birimleri de eşlik ettiği biliniyor. Bitcoin para piyasası ile ilgili araştırma yapan kurumlar Kripto para piyasasındaki son gelişmeleri ve olası beklentileri takipçiler için açıkladı. Bitcoin para piyasası yaklaşık olarak bir haftadır değer kaybediyor. Geçtiğimiz 1 haftalık işlem gününde piyasa 69 ile 58 bin dolar arasında değişiklik gösterdi. Bitcoin piyasasında özellikle geçtiğimiz hafta başlayan en serti dün gerçekleştirmiş olan düşüşle birlikte bugün iyice alt seviyeye doğru bir düşüş sağladı. Sebebi ise Amerika yönetiminin ekonomi planının ilk aşaması oluşturmaktadır.

Kripto paralara karşı vergileme şartı

1 trilyon dolarlık bir altyapı paketini kabul etti. Özellikle Kripto para piyasası için önemli bir konu olan paketin içerisinde Kripto paralara karşı vergileme şartı bulunmaktadır. Bu kapsamda Kripto para biriminin tanımı da genişletildi. Amerika yönetimi tarafından imzalanan Kripto para piyasası tasarısında birçok konu bulunurken bu konular içerisinde en önemlisi Kripto paranın tanımının genişletilmesidir. Özellikle geleneksel olarak piyasada işlem süren birimler Kripto para piyasalarında işlem yapmaları karşılığında vergi raporlama şartının geleceği belirtildi. Sadece Kripto para piyasası için değil “madenci” gibi toplulukları da bu kapsama almaktadır. Bundan sonraki ilk adım ise yasadaki bulunan maddelerin nasıl işlem sağlayacağıdır.

Piyasadaki düşüş riski Kripto para piyasasındaki düşüşe neden oluyor. Özellikle Kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler para piyasasında risk yaşanma düşüncesini de baskılıyor. Bu durum ise Kripto para piyasasına yansımaktadır. Amerika yönetimi geçtiğimiz hafta yapmış olduğu enflasyon rakamı açıklamalarından sonra 35 yılın en yüksek rakamlarını belirtti. Bu kapsamda ise tüketici güven endeksinin geçmiş 10 yılın en düşük seviyesine gerilemesi Amerika Merkez Bankası politikalarına yönelik güvensizliğin sinyallerini vermektedir. Piyasada yaşanan sert düşüşler para biriminin gerilemesine neden oluyor.