XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

XRP Ripple Haberleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

XRP Fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ‘in 1.3 milyar dolarlık davasına ve tüm borsa delistlerine rağmen kararlılık kazandı.

XRP Fiyatı Neden Düşmüştü

SEC ‘in iddiaasına göre Ripple ve iki yöneticisi 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymeti zimmetlerine geçirmişler. Bu haber ile birlikte Binance, Bittrex ve Coinbase gibi majör kriptopara alım satım borsaları XRP ‘yi listelerinden çıkaracaklarını duyurmuşlardı. Bu gelişmeler ile birlikte XRP fiyatı tepe takla olmuştu. 0.65 dolar seviyesinden 0.17 dolara kadar düşerek tarihi bir düşüş yaşamıştı. Panik satışlarının bitmesi ile tekrar bir toparlanma yaşayan Ripple, şu an 0.30 dolardan işlem görüyor.

Konuyla İlgili SEC’in Açıklaması

SEC’in şikayetine göre Ripple; Şirketin kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı ve eski CEO’su Christian Larsen ve şirketin mevcut CEO’su Bradley Garlinghouse, şirketin işlerini finanse etmek için sermaye topladı. Şikayet, Ripple’ın 2013’ten başlayarak, XRP olarak bilinen dijital varlıkların ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetlerde satılması yoluyla fon sağladığını iddia ediyor. Ripple’ın ayrıca, emek ve piyasa yapma hizmetleri gibi nakit dışı bedeller karşılığında milyarlarca XRP dağıttığı iddia ediliyor. Şikayete göre, şirketin işini finanse etmek için kullanılan XRP satışlarını yapılandırmaya ve tanıtmaya ek olarak, Larsen ve Garlinghouse, XRP’nin yaklaşık 600 milyon dolarlık kişisel kayıtsız satışlarını da gerçekleştirdi. Şikayet, davalıların, federal menkul kıymetler yasalarının kayıt hükümlerini ihlal ederek, XRP tekliflerini ve satışlarını kaydettiremediklerini veya kayıttan herhangi bir muafiyeti karşılayamadıklarını iddia ediyor.

XRP Fiyatı Neden İstikrar Kazandı? Onca Yaşanan Olumsuzluklara Rağmen

XRP de devam eden fiyat istikrarının önemli bir nedeni, Financial Services Agency (Finansal Hizmetler Ajansı) FSA’nın bugün XRP’nin Japon yasalarına göre bir güvenlik sorunu teşkil etmediğini söylemesidir. SEC’in Ripple Labs aleyhindeki mevcut davasını değiştirmese de, düzenleyiciler arasında bile fikir birliği eksikliği olması davayı boşa çıkarabilir. XRP yatırımcıları için kesinlikle harika bir haber denebilir.

Peki Borsalar Ripple’ı Neden Delist Ettiler

SEC davasının hemen ardından, birçok kripto para birimi borsası davanın platformları için yaratabileceği etkilerden korkarak XRP’yi listeden çıkarmak için harekete geçti. Coinbase, Bitstamp ve Binance US dahil birçok borsa liste dışı etti. Bu durum, XRP almak isteyenler için büyük bir engel oluşturabilir. Ancak aynı zamanda insanların onu satmasını da zorlaştırır. Çoğu kişi kripto borsalarının dijital parayı kaldıracağı söylentilerinin ardından XRP tokenlerini atmış olmalı.

XRP Fiyatı Canlı Piyasa Verileri

Serbest piyasa verilerine göre 1 Ripple fiyatı 6.63 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 0.414764 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 XRP satın almak isterseniz de 0,392429 ‘dan alım yapabilirsiniz.

Ripple fiyatı son 24 saatte 0.18% değişim ile 6.63 TL’den satılıyor. Dijital altının küresel bazda son 24 saatteki hacmi $ 1,400,783,594 ve toplam piyasa değeri de $ 20,026,507,158 olarak ekranlara yansıyor.

Kaynak: Coinmarketcap.com

XRP Fiyatı Her Şeye Rağmen Kararlı Duruyor! Ama Neden?

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.