Ülkelere Göre Kriptopara Kullanım Oranları: Türkiye Dünyada 4.Sırada

Puan Verin

Kriptopara kullanım oranları 2020 yılı boyunca alınan verilere göre belli oldu. Statista verilerine göre Türkiye Avrupa’da 1.sırada ve dünyada da 4.sırada yer alıyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Afrika Kıtası, Kriptopara Kullanım Oranları Listesinin Başını Çekiyor

Afrika kıtasında yer alan ülkeler kriptopara kullanımında dünyada lider durumda yer alıyor. Nijerya başta olmak üzere bir çok afrika ülkesi kriptopara piyasasında dünya lideri oldu.

ulkelere gore kriptopara bitcoin kullanim orani
Kaynak: Statista

Nijerya, Vietnam ve Filipinler den sonra ise Türkiye 4.sırada yer alarak dünyada 4.sıraya yerleşmiş. Gelişmiş ülkelerde ise henüz kullanım oranları oldukça düşük seviyelerde duruyor. Dünya teknoloji devlerinin olduğu ABD’de kullanım oranı %6 iken bu oran Japonya da %4 e kadar inmiş. Endüstri 4.0 ‘ın öncüsü olan Almanya ise %5 ile en düşük seviyelerden biri olarak dikkat çekiyor.

Nijerya’nın Neredeyse 3’te 1’i Kriptopara Kullanıyor

Nijeryalıların neredeyse üçte biri artık kriptopara kullanıyor. Afrika ekonomisi kötü bir durumda olduğu için para gönderme masraflarını oradaki insanlar karşılayamıyorlar. Denizaşırı ülkelerine para gönderme masrafı oldukça yüksektir. Bu da oradaki insanları güçlü alternatif olan kripto varlıklara itmiştir.

Hatta Nijerya’daki işletmeler telefon ödeme seçeneklerine kripto eklentileri ekleyerek Nijeryalıların günlük yaşamlarında kriptopara birimini kullanmaları sağlanıyor.

Japonya, statista verilerine göre en az kişinin kripto para birimi kullandığını veya sahip olduğunu söylediği ülke olmuştur. Sadece yüzde 4’ü kriptoparaları kullanıyor. Danimarka’da bir diğer en az kullanıma sahip ülke oldu.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel