Twitter, yatırımcılar için karlı bir ortam olduğunu kanıtladı

Puan Verin

Twitter, bir çok alanda olduğu gibi yatırım dünyasını da ciddi bir şekilde etkilemeye devam ediyor.

Kriptoparalar piyasasını tahmin etmek zordur. Ama çeşitli tahminlerde bulunulabilir. Ve tahminleri güçlü kılmak için çeşitli verilere, analizlere veya haberlere ihtiyaç duyulur. Ve yapılan bir araştırmaya göre ise Twitter tahminleri en çok etkileyen ortam olarak öne çıkıyor. Yeni araştırmalar, Twitter gibi sosyal medyada belirli tokenlar ve projeler hakkındaki duyarlılığı takip etmenin basit bir stratejisinin, tüccarlar için karlı bir girişim olduğunu kanıtlamış olabileceğini gösteriyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

DeFi Token hareketlerini tahmin etmede sosyal medyanın payı büyük !

Bağımsız bir kuruluş olan (uygulama izleme şirketi) DappRadar tarafından hazırlanan bir rapor oldukça ilgi çekici oldu. Sosyal medya, özellikle DeFi alanı yoğun bir şekilde perakende satış hype tarafından yönlendirildiği için token fiyat hareketlerini tahmin etmek için “güçlü bir araç” olarak tespit etti.

Şirket, DeFi token fiyatlarını Bitcoin fiyatlanması ile eşlemek için tescilli bir yöntem kullandı. Daha sonra bunları sosyal hacimler, Twitter takipçi değişiklikleri ve aktif dApp cüzdanlarıyla ağırlıklandırdı.

DeFi platformu olan Aave (LEND) durumunda, Dappradar dört ölçütü kullanarak regresyon analizinde bulundu. Bulguları, LEND fiyat dalgalanmasının muazzam % 75,9’u iki ölçümden etkilendiğini ortaya koydu. Bunlardan biri Twitter takipçileri, diğeri ise Aave aktif cüzdanlar oldu.

DeFi Token hareketleri – Twitter takipçi korelasyonu ve aktif cüzdanlar hareketi

CRV Token’u tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla % 84’ün üzerinde yakın zamanda yükselen stabilcoin borç veren Curve’de benzer bir sonuç çıkardı. CryptoSlate’in fiyat izleme sayfasına göre şu anda 2 dolarda seyrediyor.

CRV Token fiyat hareketi

Curve’ün Twitter takipçi değişiklikleri ile aktif cüzdanlar birbirleriyle sırasıyla % 86.4 ve % 84.7 ile en güçlü korelasyonu göstermiş oldu. Bu etkileşim oldukça dikkat çekiciydi. Şirketin yöneticilerinden gelen açıklama şöyle oldu:

“Twitter takipçileri ve Aktif cüzdanlar için regresyon analizi çalıştırırken, sonuçlar olağanüstü idi ve CRV fiyatının % 80’inin bu iki ölçümden büyük ölçüde etkilendiğini gösteriyor.”

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel