Spotify, yönetici arıyor

Dünyanın en büyük akışlı ses sağlayıcılarından biri olan Spotify, bünyesine kripto geçmişine sahip adayları almayı planlıyor.

Spotify, kısa bir süre önce verdiği bir iş ilanında, şirket, ödeme stratejisi ve inovasyon departmanına katılmak için seçkin bir müdür yardımcısı aradığını duyurdu. LinkedIn’de yapılan bir duyuruya göre, yeni iş başvurusu 2 Aralık’ta yayınlandı.

Spotify

Kripto varlıklar alanında yönetici aranıyor

Yeni pozisyonun Spotify’ın ödeme stratejisinin tanımlanmasında ve uygulanmasında önemli bir rol oynaması ve şirketin Facebook’un yakın zamanda yeniden markalanan kripto projesi Diem’e katılımını ilerletmesi bekleniyor.

Yöneticide bulunacak özellikler

Duyuru, pozisyon ayrıca merkez bankası dijital para birimleri veya CBDC’ler de dahil olmak üzere daha geniş dijital varlıklara ve kripto endüstrisine odaklanacak yönetici arıyor. Yönetici pozisyonuna ilişkin: “Dağıtılmış defter teknolojisi, blok zincirleri, kripto para birimleri, sabit paralar… CBDC’ler ve diğer dijital varlıkların ortaya çıkan ekosistemindeki yeni fırsatların ve yeniliklerin daha fazla değerlendirilmesini sağlayacaksınız” değerlendirmesinde bulunuldu.

Seyahat engeli olmayan yönetici

Gönderiye göre, yeni rol Spotify’ın Londra veya Stockholm ofislerinde yer alacak ve iki ofis ile diğer şirket konumları arasında sık sık seyahat gerektirecek. Spotify, Ekim 2019’da Cenevre’de resmi olarak kurulan Libra Vakfı’nın ilk üyelerinden biridir. PayPal ve MasterCard’ın aksine Spotify, Facebook’un kripto projesini küresel düzenleyicilerin artan incelemeleri nedeniyle terk etmeyen firmalar arasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.