Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Kriptoparalar’ın Durumu Takip Ediliyor

son dakika kriptopara bitcoin btc haber
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin ekonomi kurumu olan Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kriptoparalar ile ilgili görüştüklerini ve ilgili kurumlarca araştırıldığını duyurdu.

TCMB, BDDK, SPK ve diğer ilgili kurumların konuyla ilgili inceleme yaptığı ve her yönden araştırma yapılacağı bildirildi. Dünyanın artık gündeminde olan kriptoparalar, ülkemizde de çeşitli düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ve bunun için de kolların artık sıvanması gerektiği öne sürüldü.

Bakanlık: Kriptoparalarla İlgili Dünyadaki Kaygıları Paylaşıyoruz

Ülkemizde bu piyasa ile ilgili ilk defa resmi bir ağızdan düzenleme açıklaması gelmiş oldu. Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan resmi açıklamaya göre kriptopara ile ilgili olarak, “Bakan yardımcımız başkanlığında, TCMB, BDDK, SPK ve ilgili kurumlarla iş birliğiyle çalışmalar yürütülüyor” ifadesini kullanıldı.

Yapılan yazılı açıklamada; “Konuya ilişkin gelişmeler ve ülkemizdeki durum, Bakanlığımız tarafından yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede Bakan Yardımcımız başkanlığında, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer kurumlarla iş birliği halinde çalışmalar yürütülmektedir” denildi.

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanlığı Kriptoparalar’ın Durumu Takip Ediliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin