SIX borsası dijital varlıklarını bankalara açıyor

six borsa haberleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

İsviçre borsası SIX, 2018 yılında Swisscom ve Sygnum tarafından kurulan kripto para saklama şirketi olan Custodigit’e yatırım yaptı.

SIX Digital Exchange’in İsviçre bankalarının müşterilerine dijital varlıklar sunmasını sağlamak için diğer iki firmaya katılacağı yeni bir girişim için anlaştı.

SIX web sitesinde listelenen ortak Kurumsal Dijital Varlık Ağ Geçidi, ticaret, akıllı sipariş yönlendirme ve ödeme gibi hizmetler ve ayrıca Custodigit aracılığıyla güvenli varlık depolaması sağlayacak.

SIX exchange, şirketlerin ilk hizmetlerini 2021’in ilk çeyreğinde başlatmayı planladığını ve diğer işlemlerin yıl boyunca ekleneceğini kaydetti.

‘Bankaların hızla yeni bir finansal hizmetler çağına girmesini sağlıyoruz’

Swisscom’da fintech başkanı Johannes Höhener, “İsviçre’nin önde gelen finansal altyapı sağlayıcılarının güçlü yönlerini birleştirerek, İsviçre ve ötesindeki bankaların hızla yeni bir finansal hizmetler çağına girmesini sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Firmaların nitelikleri

Sygnum: İsviçre düzenleyicisi Finansal Piyasa Denetleme Kurumu’ndan bankacılık lisansına sahip bir dijital varlık finans firmasıdır. Swisscom: Çoğunluğu İsviçre hükümetine ait olan büyük bir telekom firmasıdır.

SIX borsası dijital varlıklarını bankalara açıyor

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.