SEC Davasında, Ripple’ı Eski SEC Başkanı Temsil Edecek!

SEC Davasında, Ripple’ı Eski SEC Başkanı Mary Jo White temsil edecek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Aralık 2020’de blockchain odaklı Fintech firması olan Ripple Labs’a dava açmıştı. Davadan hemen sonra ise SEC başkanı değişti ve üyelerinde de değişiklik yaşandı.

SEC Davasında, Ripple’ı 22 Avukat Savunacak

SEC’in açtığı dava da Ripple inaanılmaz bir hukuk uzamanı kadrosu kurdu. Bu savunucular arasında eski SEC başkanı Mary Jo White da var. Tam 22 kişiden oluşan bir avukat ordusu bugün Türkiye saati ile 21:00 da Ripple’ı savunacak. Ayrıca 3 ayrı hukuk bürosundan oluşan bu avukatlar alanında uzman kişilerden oluşuyor.

Eski SEC Başkanı Mary Jo White

En önemli avukatı White, Fortune ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda SEC’in, kayıtsız menkul kıymetlerin satışı iddiasıyla Ripple aleyhine dava açarken büyük bir hata yapmış olabileceğini söyledi. Ripple Labs tarafından 2013 yılında kurulan XRP, şu anda dünya çapında kriptopara varlık piyasalarında işlem görüyor. (Ancak XRP alım satımı, SEC davasının ardından birçok platform tarafından askıya alındı.)

“yasal ve gerçeklere dayalı olarak tamamen yanlış”

Mary Jo White
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.