Ripple Ve SEC, XRP Davası İçin Ortak Açıklama Yaptılar

XRP ve SEC in ortak bildirisi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Ripple için tüm yatırımcıları ve ilgi duyan kitlesi 22 Şubat tarihine odaklanmış durumdayken, XRP davası için önemli bir ortak açıklama geldi. İki tarafın avukatları ve önemli kilit isimleri bir araya geldiler.

Ripple İçin Bir Anlaşma Sağlanamadı!

Geçtiğimiz aylarda XRP ‘nin fiyatı 0.8 dolara kadar yaklaşmışken SEC’in Ripple yöneticilerine açtığı 1.38 milyar dolarlık dava ile XRP sert düşmüştü. 0.17 dolara kadar sarktıktan sonra toparlanma gösterdi. Piyasada 0.55 dolardan alıcı bulan değerli kriptopara için dava öncesi sıcak bir gelişme yaşandı.

ABD yasalarına göre davadan 1 hafta önce taraflar buluşabilir ve anlaşma yoluna gidebilirler. Bu kanuna göre dün bir araya gelen SEC ve Ripple yetkilileri uzlaşma sağlamak için toplantı yaptılar. Fakat bu görüşmeden olumlu bir sonuç elde edemediler. İki tarafın yazılı ve sözlü görüşmesinden birşey çıkmadı. Artık 22 Şubat’ta yapılacak dava daha önemli olduğu biliniyor.

Mahkemeye Ortak Bildiri Sundular

15 Şubat günü yapılan görüşmelerde çıkan ortak sonuç bir bildiri halinde mahkemeye bakan yetkili kuruma sunuldu. Ama bildiride dikkat çeken önemli bir nokta var. Metin arasında “an itibari ile anlaşma sağlanamadı” söylemi dava gününde anlaşma umudunu hala sıcak tutuyor.

Ripple’ın Umudu SEC’in Yeni Başkanı

Amerika’nın SPK kuruluşu gibi piyasa düzenleme kurumu olan SEC’in yeni başkanı Gary Gensler seçildi. Ripple’a dava açıldığında eski başkan tarafından açılmıştı. Şimdi ise başkanın değişmiş olması yatırımcılarda büyük umut doğurdu. Öyle ki Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Gensler’ın aday gösterilmesi sonrasında kendisini Twitter üzerinden tebrik ettiğini hatırlayalım.

Yatırımcılar ve bazı analistlere göre SEC ile Ripple arasında eninde sonunda bir anlaşma sağlanacakmış. Buna inanan bir çok yatırımcı şuan portföyünde XRP HODL yapıyor.

Ripple Ve SEC, XRP Davası İçin Ortak Açıklama Yaptılar

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.