Popüler Bitcoin Analistleri, ABD Hükümetinden Kredi Alan Zcash’e Tepki Gösterdi

Puan Verin

Todd bugün sosyal medya üzerinden paylaştığı bir paylaşımında, PPP bordro kredisinin yararlanıcılarından biri olarak Electric Coin’i hedef göstererek ABD Hazine web sitesinden bir resim yayınladı. Todd’un bu tweeti, birçok ünlü analist için fazlasıyla heyecan verici oldu. Ancak birçok ünlü analistte ise bu hareketin şirket için hiçte iyi bir hareket olmadığına dair genel bir algı var.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bordro kredisi alan tek blockchain firması Zcash değil.

Açıklanan verilere göre Zcash, ABD hükümetinden kredi alan tek blockchain firması değil. Geçtiğimiz aylarda 75’in üzerinde kripto platformunun 300 bin ila 1 milyon dolar arasında bir miktar kredi aldığını gösteren raporlar yayınlanmıştı. Buna ek olarak, Shapeshift‘in 1 milyon ila 2 milyon dolar arasında bir miktar kredi almasıyla birlikte birkaç firma daha büyük miktarlarda krediler aldı. Bunlardan biriside Ethereum destekli olan ConsenSys firması yaklaşık olarak 5 milyon ila 10 milyon dolar arasında bir miktar kredi aldı.

Bu firmaların büyük fonlarla desteklendikleri çoğu kripto para meraklılarının bildiği bir gerçektir ancak buna rağmen bu firmaların ABD hükümetinden bu kadar büyük miktarlarda kredi almasının nedeni bilinmemekle beraber bu firmalara karşı kötü bir algı başlattı.

Zcash ve benzeri firmaların yeterli fonlar ile desteklendikleri halde ABD hükümetinden yüklü miktarlarda kredi alması, blockchain firmalarının gerçekten merkezi olup olmadığı sorularını akla getirdi. Ve beklendiği gibi, bitcoin maximalist’ler devlet kredilerinin alınmasına karşı tepkisiz kalmadılar.

Ünlü Bitcoin analisti Max Keiser, ABD hükümetinden bordro kredilerini kabul eden DLT firmalarına karşı oldukça sert bir tavır aldı. Büyük firmaların ABD hükümetinden kredi almasını merkeziyetçilik amacını yendiğine inandığını belirten Max Keiser, bu projelerin birkaç yıl içinde ortadan kalkacağını umduğunu da belirtti.

Ünlü Bitcoin analisti Peter Schiff’de ABD hükümetinden alınan kredileri eleştirdi ve bu kredileri alan şirketlerin karlarını artırdığını iddia etti. Bu arada, şirketlerin paraya ihtiyacı olmadığını yineleyen Peter Schiff, blockchain projeleri ile hükümet etkisi arasında her zaman bir gri çizgi olacağını belirtti.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel