Popüler Bitcoin Analistleri, ABD Hükümetinden Kredi Alan Zcash’e Tepki Gösterdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Todd bugün sosyal medya üzerinden paylaştığı bir paylaşımında, PPP bordro kredisinin yararlanıcılarından biri olarak Electric Coin’i hedef göstererek ABD Hazine web sitesinden bir resim yayınladı. Todd’un bu tweeti, birçok ünlü analist için fazlasıyla heyecan verici oldu. Ancak birçok ünlü analistte ise bu hareketin şirket için hiçte iyi bir hareket olmadığına dair genel bir algı var.

Bordro kredisi alan tek blockchain firması Zcash değil.

Açıklanan verilere göre Zcash, ABD hükümetinden kredi alan tek blockchain firması değil. Geçtiğimiz aylarda 75’in üzerinde kripto platformunun 300 bin ila 1 milyon dolar arasında bir miktar kredi aldığını gösteren raporlar yayınlanmıştı. Buna ek olarak, Shapeshift‘in 1 milyon ila 2 milyon dolar arasında bir miktar kredi almasıyla birlikte birkaç firma daha büyük miktarlarda krediler aldı. Bunlardan biriside Ethereum destekli olan ConsenSys firması yaklaşık olarak 5 milyon ila 10 milyon dolar arasında bir miktar kredi aldı.

Bu firmaların büyük fonlarla desteklendikleri çoğu kripto para meraklılarının bildiği bir gerçektir ancak buna rağmen bu firmaların ABD hükümetinden bu kadar büyük miktarlarda kredi almasının nedeni bilinmemekle beraber bu firmalara karşı kötü bir algı başlattı.

Zcash ve benzeri firmaların yeterli fonlar ile desteklendikleri halde ABD hükümetinden yüklü miktarlarda kredi alması, blockchain firmalarının gerçekten merkezi olup olmadığı sorularını akla getirdi. Ve beklendiği gibi, bitcoin maximalist’ler devlet kredilerinin alınmasına karşı tepkisiz kalmadılar.

Ünlü Bitcoin analisti Max Keiser, ABD hükümetinden bordro kredilerini kabul eden DLT firmalarına karşı oldukça sert bir tavır aldı. Büyük firmaların ABD hükümetinden kredi almasını merkeziyetçilik amacını yendiğine inandığını belirten Max Keiser, bu projelerin birkaç yıl içinde ortadan kalkacağını umduğunu da belirtti.

Ünlü Bitcoin analisti Peter Schiff’de ABD hükümetinden alınan kredileri eleştirdi ve bu kredileri alan şirketlerin karlarını artırdığını iddia etti. Bu arada, şirketlerin paraya ihtiyacı olmadığını yineleyen Peter Schiff, blockchain projeleri ile hükümet etkisi arasında her zaman bir gri çizgi olacağını belirtti.

Popüler Bitcoin Analistleri, ABD Hükümetinden Kredi Alan Zcash’e Tepki Gösterdi

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.