Popüler Altcoin ALGO, Coinbase’de Listelendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Dünyanın en popüler kripto para borsaları arasında yerini alan Coinbase, yeni olan bir Altcoin olan Algorand’ı 16 Temmuz tarihinde listeledi.

Amerika merkezli kripto para borsası olan Coinbase, ALGO’yu 2019 Eylül ayında kendisinin kurduğu ticaret tabanlı platformuna eklemişti. Bu olayın üzerinden ALGO’yu yaklaşık olarak 10 ay sonra kendi borsasında listelemeye karar verdi. ALGO, Coinbase tarafından listelenen son Altcoin oldu. 16 Temmuz tarihinde açıklamalarda bulunan ALGO ekibi, bu tarihten sonra artık Coinbase’in ana sitesinde, Android ve Apple cihazlarda işlem görmeye başladıklarını belirtti. Bu açıklamanın ardından ALGO’nun piyasa değerinde yaklaşık olarak yüzde 22 artış yaşandı.

ALGO Nedir?

Başarılı bir lansman geçiren ALGO ekibi, bu lansmandan hemen sonra Binance ve Coinbase’in ticaret tabanlı platformunda listelenerek bütün kripto para piyasasını adını güçlü bir şekilde duyurmuştu. Ancak bütün bu olumlu haberlere rağmen piyasaya çıktığı ilk günlerde yaklaşık olarak 2.5 dolar civarlarında işlem gören Altcoin, 0.25 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu dibi görme olayından sonra yavaş yavaş değerini arttırmaya başlayan ALGO, 16 Temmuz günü Coinbase’de listelenme haberinden sonra hızlı bir yükseliş yakalamayı başardı.

ALGO’yu güvenli bir Pure Proof of Stake (PPoS) blockchain olarak tanımlayabiliriz. Aynı zamanda da ALGO özel izin gerektirmemekle beraber açık kaynaklı ve herkesin kullanımına açık bir kripto paradır. ALGO’nun amacı ise halihazırda aktif olarak kullanılan blockchain paradigmasını iyileştirerek ve bunun üzerine değer katarak blockchain geliştirmelerini daha kolaylaştırmak ve uygun bir temel sağlamaktır.

ALGO, birçok kripto para sever tarafından blockchain 3.0 olarak görülüyor. Bunun en büyük nedeni ise Bitcoin’in merkeziyetsizlik ve güvenlik özelliklerini bozmadan ölçeklenebilirlik problemini ortadan kaldırmasıdır. Aynı zamanda madencilik merkeziliğine neden olan PoW’a (Proof of Work) yani merkezi Bitcoin madenciliğine tepki olarak doğan ALGO’nun arkasında ise Algo Capital adlı vakıf bulunuyor. ALGO’nun kurucusu ise MIT profesörü ve Turing ödülünü kazanan Silvio Micali’dir. Şirketin CEO koltuğunda da Fuze’nin eski CEO’su Steve Kokinos oturuyor.

Popüler Altcoin ALGO, Coinbase’de Listelendi

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.