Poly Network: Hacker 612 Milyon Doları İade Ediyor!

Puan Verin

Poly Network’ün duyurusuna göre 612 milyon doları çalan hacker, parayı iade edecek.

Ayrıca Bay Beyaz Şapka lakaplı bilgisayar korsanına ‘sorumlu tutulmayacağını’ söyledi. Ve gelen bilgilere göre 500.000 dolarlık ödül verileceği söyleniyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Şirket, kısaca 612 milyon dolar kripto para çalan bilgisayar korsanına, bir Ethereum işlemine eklenmiş mesajda yargılanmayacağını belirtti.

Şirket, O Hacker’ı Ödüllendirecek!

12 Ağustos mesajında ​​“Bay White Hat”, eyleminizin beyaz şapka davranışı olduğuna inandığımızdan, geri ödemeyi tam olarak tamamladıktan sonra size 500.000 dolarlık bir ödül vermeyi planlıyoruz” dedi.

Şirket, “Ayrıca sizi temin ederim ki bu olaydan sorumlu olmayacaksınız” diye ekledi.

10 Ağustos saldırısı, son iki yılda merkezi olmayan finans sektörünün patlaması nedeniyle ortaya çıkan bir dizi DeFi protokolü saldırılarının sonuncusuydu. Aynı zamanda açık ara en büyük saldırıydı.

13 Ağustos’ta tam olarak geri ödemenin alındığını söylememiş olsa da, bir tweet’te, Ethereum blok zincirinden çalınan tüm fonların, ihraççı Tether tarafından yapılan saldırıdan kısa bir süre sonra dondurulan USDT stabil coinleri dışındakilerin iade edildiğini belirtti.

Ancak firma, kullanıcı topluluğuna bir tweet attı ve “herhangi bir asılsız iddia ve spekülasyon, son derece önemli varlık kurtarma sürecine zarar verebilir” dedi.

Daha önceki bir mesajda bilgisayar korsanı, hack’i “eğlence için” ve firmaya bir ders vermek için yaptığını iddia etmişti. 

Bay Beyaz Şapka ayrıca, “Ben parayla pek ilgilenmiyorum!” diyerek fonları “her zaman” iade etmeyi planladığını iddia etti.

Poly Network Güvenlik Firması Kapanıyor

Bu arada, Çinli bir siber güvenlik firması olan SlowMist, “Poly Network saldırganının posta kutusu, IP ve cihaz parmak izinin zincir içi ve zincir dışı bilgi takibi yoluyla bulunduğunu” iddia etti.

SlowMist ayrıca, bilgisayar korsanının Binance Coin (BNB), Ether (ETH) ve Polygon protokolünün MATIC’inin kaynağı olarak üst düzey gizlilik parası Monero’yu bu üç blok zincirinde Poly Network’e karşı saldırıyı başlatmak için kullandığını keşfettiğini söyledi.

SlowMist, “Para akışı ve çoklu parmak izi bilgisi ile birleştiğinde bu muhtemelen uzun süredir planlanmış, organize edilmiş ve hazırlanmış bir saldırıdır.” diye ekledi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel