Polkadot (DOT), Direncini 48 Dolar’a Hedefledi

polkadot dot analiz
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Polkadot, 40 dolarlık genel direnci yeniden test etmek için yukarı doğru bir hareket daha yapacak gibi duruyor. DOT fiyatı 28 dolarlık desteğin üzerinde fiyatlandığı sürece sıkıntı görünmüyor. 35,97 dolar ile en yüksek seviyesine de ayrıca ulaşmış oldu.

Son zamanlarda 3 defa 28 dolarlık desteği test etmeye kalkan DOT, bu bölgede güçlü bir destek çizgisi yarattı. Fakat 25 Şubat’tan beridir 40 dolarlık seviyeyi de bir türlü aşamadı. Hem normal direnç hem de psikolojik direnç olarak görülen bu seviye kırıldığı takdirde, DOT’ta hedef 48 dolar olacaktır.

Yukarı yönde istikrar kazanması halinde Polkadot boğaları genel direnci kırarsa ki bu 48 dolarlık seviye, 60 dolara yükselen bir fiyat hareketine sahip olabilir. Tersine alıcılar genel direnci aşamaz ise DOT fiyatı normal kanalda ilerlemeye devam edecektir.

Polkadot Teknik Analizi / 1 Mayıs 2021

DOT/USD paritesinde Göreceli Güç Endeksi 14 döneminin 49’una gerilemiş durumda. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösterir. Polkadot fiyatı, 21 günlük SMA’nın ve 50 günlük SMA’nın altındadır. Bu da onun düşüş eğilimi bölgesinde olduğunu gösteriyor. DOT için iyi bir yer değil. Bu bölgeden kurtulması lazım.

Kaynak: TradingView / Kriptoparalar.net

Polkadot (DOT) İçin Destek / Direnç Noktaları

Ana Direnç Seviyeleri: 48 dolar ve 52 dolar oalcaktır.

Başlıca Destek Seviyeleri: 32 dolar ve 28 dolar olarak takip edilebilir.

Bu arada 3 Nisan’da yükseliş trendi baz alındığında, geri çekilmiş bir mum gövdesi %61,8 Fibonacci geri çekilmesini test etti. Bu geri çekilme DOT’un 1.618 Fibonacci uzantısına veya 58.57 dolarlık yüksek bir seviyeye yükseleceğinin de bir işareti olabilir.

Polkadot (DOT), Direncini 48 Dolar’a Hedefledi

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.