Merkez Bankası, 10 Kriptopara Uzmanı ‘nı işe alacak

Puan Verin

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere takım arkadaşları arıyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

TCMB, ortaya koyduğu kurumsal vizyon çerçevesinde geleceğin finansal altyapısını şekillendirmek istiyor. Bu çerçevede, stratejik projeler yürütmektedir. Merkez Bankasının yenilikçi teknolojiler alanındaki hedeflerini gerçekleştirmesi amacı ile 2020 yılı başında Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü kurmuş ve konu ile ilgili geniş çapta hazırlıklar sürdürmektedir. Genel Müdürlük aynı zamanda Yenilikçilik Odağı (Innovation Hub) olarak faaliyet gösteriyor.

10 Kriptopara Uzman Yardımcısı istihdam edilecek

Merkez Bankası, stratejik hedefleri doğrultusunda Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü ‘nde dijital paraya ilişkin ArGe projeleri devam ettiğini belirtmiştir. Bu projelerin hayata geçirilmesi için hazırlıklar yapılmaktaymış. Yapay zekâ ve makine öğrenmesi konularında uygulama geliştirme çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

TCMB / Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kriptopara Uzman Yardımcısı

TCMB İnsan Kaynakları, Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğü ‘nün İstanbul ‘daki yerinde çalışmak üzere 10 kişiyi istihdam edeceğini resmi sitesinde duyurdu. Kriptopara Uzman Yardımcısı pozisyonunda ve tam zamanlı çalışma yapacak kişiler arıyor. İşe alımın şekli ise kadrolu olacaktır.

Adaylara yapılacak bilgilendirme ve çağrılar, adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta adreslerine veya Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasında (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) duyuru yoluyla yapılacaktır. Kâğıt ortamında herhangi bir yazışma yapılmayacağı ise ayrıca duyurulmuştur.

İşe alım süresi ve başvuru koşulları

İş başvuru süresi 9 – 28 Eylül 2020 tarihleri arasında olacaktır. 01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olma şartı bulunuyor. Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olma koşuluda bulunmaktadır. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartlarıda sağlaması maddeler arasındadır.

Üniversite / Bölüm şartı

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrikelektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, uygulamalı matematik, finans mühendisliği, finansal matematik, kriptoloji, fizik, veri bilimi, yapay zeka programlarında lisans ya da lisansüstü eğitimini tamamlamış olmak.

YDS (Yabancı Dil Sınavı) Şartı

Son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.

Diğer şartlar

 • Genel Yetenek Sınavı (11 Ekim 2020) tarihinde yapılacak.
 • Yazılı Meslek Sınavı (25 Ekim 2020) tarihinde olacak.
 • Kişilik ve Yetkinlik Testleri (03-05 Kasım 2020) tarihinde düzenleniyor.
 • Komisyon Mülakatı ise (09-27 Kasım 2020) tarihinde olacaktır.

Başvuru işlemleri

Başvurular, 09.09.2020 tarihinden 28.09.2020 tarihi saat 17.30’a kadar Bankamız internet sitesi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr), aşağıdaki belgeleri yüklemek suretiyle elektronik yolla yapacaklardır. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

 • Fotoğraf
 • Diploma veya geçici mezuniyet belgesi
 • Yabancı Dil Belgesi (YDS, E-YDS veya TOEFL iBT)

Alınacak Kişilerde Aranacak Koşullar

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süre hüküm giymemek ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
 • Alım yapılacak kadronun gerektirdiği görevi devamlı olarak yapmasına engel olmayacak beden ve ruh sağlığına sahip olmak.
 • Başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak.

Kaynak: TCMB / İş ilanı

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel