MASAK: Yeni Yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” Eklendi

masak kripto varlik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

MASAK, (Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan bir finansal istihbarat birimi Mali Suçları Araştırma Kurulu) yeni yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” ı ekledi.

Bu departmanın başlıca görevi para aklama suçunu önlenmek, bunun hakkında araştırma yapmak, önlemler geliştirmek ve toplanan bilgileri işleyerek gerekli makamlara iletmektir.

Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı

MASAK, Kriptopara Borsalarını da Sorumlu Tutacak!

Kriptoparalar ‘da bu durumun yaşanması olası bir durum olduğu için devletin yetkili makamı MASAK, kriptopara sektörüne de bu konuda bir düzenleme getirmiş oldu. Aslında devletin resmi kanallarından düzenleme sinyalini ilk defa Merkez Bankası vermişti. Bu aralar çok popüler olan bu dijital varlıklara peş peşe düzenleme haberi gelmişti. Ve ilk reel düzenlemelerden biri de Mali Suçlar bürosunun oldu.

Yürürlüğe giren bu yönetmelik, ayrıca kriptopara borsaları gibi işletmelerin de “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun” kapsamında sorumlu olacakları anlamına geliyor.

MASAK: Yeni Yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” Eklendi

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.