MASAK: Yeni Yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” Eklendi

Puan Verin

MASAK, (Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan bir finansal istihbarat birimi Mali Suçları Araştırma Kurulu) yeni yönetmeliğe “Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcılar” ı ekledi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Bu departmanın başlıca görevi para aklama suçunu önlenmek, bunun hakkında araştırma yapmak, önlemler geliştirmek ve toplanan bilgileri işleyerek gerekli makamlara iletmektir.

resmi gazete masak kriptopara
Kaynak: Hazine ve Maliye Bakanlığı

MASAK, Kriptopara Borsalarını da Sorumlu Tutacak!

Kriptoparalar ‘da bu durumun yaşanması olası bir durum olduğu için devletin yetkili makamı MASAK, kriptopara sektörüne de bu konuda bir düzenleme getirmiş oldu. Aslında devletin resmi kanallarından düzenleme sinyalini ilk defa Merkez Bankası vermişti. Bu aralar çok popüler olan bu dijital varlıklara peş peşe düzenleme haberi gelmişti. Ve ilk reel düzenlemelerden biri de Mali Suçlar bürosunun oldu.

Yürürlüğe giren bu yönetmelik, ayrıca kriptopara borsaları gibi işletmelerin de “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun” kapsamında sorumlu olacakları anlamına geliyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel