Litecoin Foundation ve Visa Büyük Anlaşma Yaptı!

Açık kaynak kodlu ve aynı zamanda kişiler arası ödeme platformu alanında uzun zamandan bu yana faaliyet göstermekte olan Litecoin, Visa ile olan yapılacak anlaşmasıyla gündemdeki yerini koruyor.

Litecoin Twitter üzerinden yapmış olduğu paylaşımla piyasanın en eski kripto değerlerinden olarak bilinmekte olan Litecoin, Visa’nın ödeme yöntemi şeklinde kabul göreceği ve bununla birlikte her yerde kullanılacak. Litecoin Foundation ile sağlanacak olan kredi kartı ile birlikte kullanıcılar Litecoin kripto varlığıyla alışveriş yapabilecek. Litecoin, online alışverişlerden restoran, market gibi birçok alanlarda kripto varlıklarını rahat bir şekilde kullanabilecekler.

Yapılan kapsamlı açıklamada Litecoin Visa kripto kredi kartını kullanarak müşterinin Litecoin miktarı ile birlikte alışveriş durumunda aynı zamanda ABD dolarına çevrilmesiyle birlikte ödeme sağlayabilecek. Kullanıcılar Litecoin Visa kripto kartlarını tüm bunların yanı sıra Lite wallet uygulamasına da aynı şekilde sorunsuz bağlayabilecekler.

Litecoin kart ile ilgili olarak aylık 5 dolar sabit ücret haricinde herhangi bir ödeme, komisyon ücretlerin bulunmadığı söyleniyor. Bunun yanı sıra aylık 750 dolara denk gelmekte olan Litecoin harcanması ile birlikte aylık kart ücreti müşterilerden alınmayacak.

Bu gelişme ile birlikte anlaşıldı ki kripto para kullanımı günlük yaşama dahil olması için çok fazla bir detay bulunmuyor. Litecoin kart tüm dünyada şuan için aktif olarak kullanılmıyor. Sadece ABD vatandaşları bu imkandan şuan için faydalansa da ilerleyen zamanlarda bu durumun değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. Litecoin kullanım oranlarını yine de günlük harcamalar ile ilgili olarak görmek  son derece dikkate değer bir nokta olarak uzmanlar tarafından değerlendiriliyor. Bunun dışında elektronik ödeme yöntemlerinin kullanılmasıyla banka gibi aracı bulunmadan yapılmış olan ödemelerin problemsiz devam etmesi de kripto piyasasının ciddiye alınmasında önemli bir katkı sunabilir.

Abd Sineması  Lıtecoın Desteğini İlan Etmişti

Litecoin ile ilgili diğer birçok önemli gelişmede bulunuyor. Bilindiği üzere yakın zaman içerisinde ABD de bulunmakta olan sinema zinciri de bu sanal paraya güvendiklerini ve bilet satışları noktasında çalışabileceklerini belirtmişlerdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.