Kripto paraların toplam hacmi 300 milyar doları aştı

Puan Verin

Kripto paralar son altı ay içinde net bir canlanma yaşayarak ciddi ilerleme kaydetti. 6 aydan fazla bir süre boyunca ilk kez toplam piyasa değerinde 300 milyar doları aşan piyasada boğaların hala areneda olduğunu gösterdi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Tüm varlıklar iyileşme gösteriyor !

En değerli dijital varlık Bitcoin (BTC) başta olmak üzere altcoinler de dahil, Aralık ayında aşağıdan yukarıya doğru hareket etti ve pazarlar iyileşme yolunda görüntü verdi. Bitcoin liderliğindeki hemen hemen tüm varlıklar iyileşme gösteriyor. Ama akıllara lider kriptonun büyük koşusunu getiriyor. Dikey hareket başladığında altcoinler düşüşe geçebilir. Tarih yeniden tekerrür edebilir. Piyasa hareketleri şimdiye kadar genelde bu şekilde ilerledi fakat bunun aksi durumu gerçekleşmeyecek anlamına da gelmez.

Bugün verilere baktığımızda BTC/USD paritesi 10.000 doların üzerinde kararlı duruş yapıyor. Toplam piyasa değeri yaklaşık 300 milyar dolara ulaşan bir piyasa ile karşı karşıyayız. Bu değerlemeyi göz önüne alarak kripto piyasası, 1.39 trilyon dolar değerindeki Apple Inc. örneğinde olduğu gibi herhangi büyük bir şirket ile kıyaslandığında aslında düşük bir hacimde olduğunu görebiliyoruz.

Bitcoin, Apple hacmini yakalarsa ne olur!

BTC’nin parasal hacmi 188 milyar dolarda ve Apple Inc.’in değeri ise 1.39 trilyon dolar. Aralarında 7.4 kat fark var. Eğer günün birinde Bitcoin, Apple gibi bir firmanın değerini yakalarsa 1 BTC’nin fiyatı 76.590 dolar olacaktır. Kripto pazarının umutları 300 milyar doların 1 trilyon dolara kadar bir değerleme yolunda sadece küçük bir kilometre taşı olduğu yönünde. Piyasa değeri güvenilir bir önlem olmasa da ve tüm varlıkların likiditesiyle eşleşmese de hala bir eğilim ortaya koymaya yardımcı olmakta. Aralık 2017’de genel piyasa değeri kısa bir süre 790 milyar doların üzerine çıktı ve pazarların 1 trilyon dolarlık dönüm noktasına yaklaşabildiğini gösterdi aslında.

ilk 10’un en güçlü oyuncusu “Tezos”

Geçtiğimiz aylarda tüm küçük altcoinlerin piyasa değeri de biraz büyüyerek hissettirdi kendini. 2020’de çoğu küçük altcoin tamamen farklı bir mahsulden bazı eski varlıkları oldukça likit olmayan veya unutulmuştur. Ancak bu eğilim küçük altcoin pazarının ölü olmadığını ve yeni getirilere açık olabileceğini gösteriyor. Ethereum (ETH), BTC’nin baskınlığına çok fazla meydan okumadan da olsa, genel piyasadaki payını artırıyor. Bugün %14,63’lük bir kazançla (yazma sırasında) ilk 5 kripto para birimi arasında ralliye liderlik ediyor. EOS ayrıca çift haneli kazançlara ve jeton başına 5,40 ABD Doları değerine yaklaşarak iyi performans gösteriyor. Tezos (XTZ) son 10 saatte %25 artışla ilk 10’un en güçlü oyuncusu.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel