Kripto para fiyat analizi: BTC, ETH, ADA

Puan Verin

Kripto para fiyat analizi için Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) ‘yı inceliyoruz.

Bitcoin ve altcoinler bu noktadan sonra bir toparlanmaya gidebilir mi? Lokomotifin başını çeken lider kripto para birimi 40 bin psikolojik desteğinde tutunabilecek mi? Ve BTC’deki düşüşe lider altcoin başta olmak üzere diğer altcoinler nasıl tepki verecek?

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

BTC/USDT Fiyat analizi

Biraz daha geriden alırsak, 13 Eylül mum çubuğundaki uzun kuyruğa baktığımızda boğaların 42.451 dolardan kritik desteğe yakın düşüşlerde agresif bir şekilde alım yaptığını görebiliriz. Boğaların sürekli iştahlı davranması ve kısa vadeli ayıların olası kısa vadeli işlemleri, Bitcoin’i 15 Eylül’de 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) ($47.195) üzerine atmış oldu.

btc usdt
BTC/USDT Grafiği

BTC Boğaları, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde sürdürebilirse eğer BTC/USDT çifti 50.500 ila 52.920 dolar arasındaki genel direnç bölgesine tekrardan uğrayabilir.

Göreceli güç endeksi indikatörü (RSI) tekrar pozitif bölgeye sıçramış durumdadır. 20 günlük EMA düzleşti ve alıcılar için küçük bir avantaja işaret ediyor. Havai bölgenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlayacağını işaret edecektir.

ETH/USDT Fiyat analizi

Yine 13 Eylül mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların 50 günlük basit hareketli ortalamayı 3.189 dolarda agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Alıcılar 15 Eylül’de Ether’i 20 günlük EMA’nın (3.430 dolar) üzerine itmeyi başarmıştı. Fakat 3.567 dolarda sert bir dirençle karşılaşan ETH geri çekilmişti.

ethereum usdt grafiği
ETH/USDT Grafiği

Ethereum da boğalar tekrar 4.000 doların üzerini arzulayabilir. Alternatif olarak fiyat 3.567 dolardan düşerse, parite 50 günlük SMA’ya düşebilir.

Böyle bir hareket, paritenin birkaç gün menzile bağlı kalabileceğini düşündürür. Orta noktanın hemen üzerindeki sabit 20 günlük EMA ve RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor.

ADA/USDT Fiyat analizi

Cardano 13 Eylül’de 2.47 doları gördü. Fakat ayılar fiyatı 50 günlük SMA’ya 2.21 dolara indiremedi. Bu durum satışların daha düşük seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

ada usdt grafiği
ADA/USDT Grafiği

ADA/USDT çifti, 14 Eylül’de boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji mum grafiği oluşturdu. Bu belirsizlik 15 Eylül’de tersine döndü. Alıcılar 20 günlük EMA’daki 2,55 dolar engelini aşmaya çalışıyorlar.

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kırılır ve kapanırsa eğer, parite 2.97 ila 3.10 dolar arasında genel direnç bölgesine yükselebilir.