Koronavirüs etkisi devam ediyor: Bitcoin 4500 doların altına sarktı !

Puan Verin

Yeni tipi ile COVID-19 olarak bilinen Koronavirüs, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bitcoin ve altcoinlerde bundan nasibini alıyor. Son düşüş ile birlikte Bitcoin (BTC) 4500 doların altına sarkmış durumda.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Ülkelerin salgın ile ilgili son durumu

Belçika’da Koronavirüs (Covid- 19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 5’e yükseldi. Belçika Sağlık Bakanlığı, Pazartesi sabahı 172 yeni koronavirüs vakasının daha saptandığını belirtti. Böylelikle toplam hasta sayısı 1.058’e ulaştı. Aynı zamanda 252 kişi tedavi altında olduğu duyuruldu.

BBC’nin haberine göre, Fransa Ulusal Sağlık Ajansı Genel Müdürü Jerome Salomon, ülke genelinde vaka sayısının üç günde bir ikiye katlandığını belirtti. Fransa’da şimdiye kadar 5 bin vaka teşhis edildi ve 127’si ölüm ile sonuçlandı.

İsviçre’de koronavirüs vakalarına baktığımızda ise 841 artışla 2 bin 200’e çıktığı duyuruldu. 14 olan ölü sayısında bir değişme yok.

Maldivler’de tespit edilen üç yeni vaka ile ülkedeki koronavirüs hasta sayısı 13’e yükselmiş oldu.

Çin’den gelen iyi bir haber var. Wuhan kenti kontrol altına alındı. Ve hasta sayısı 10 bin kişinin altına indi.

İtalya’da durum hala kötü bu arada ülkemizde ise sayı 18 ‘e çıktı.

FED Faiz oranını sıfırladı ve 700 milyar dolar piyasaya sürecek

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından son kozlar oynandı. Faiz oranı sıfıra düşürüldü. Merkez Bankası piyasaya 700 milyar dolar para sürecek ve Nisan’da bankaların parası olmasa bile kredi verebilecek. Tüm bu olanlarda  sonra gece Bitcoin 6k bandına göz kırptı aslında fakat yeterli olmadı. Yetersiz kaldığı durum ise piyasa paniği oldu. Yatırımcılar salgının aşısı bulunmayana kadar veya bu durum tamamen kontrol altına alınmayana kadar piyasada paralarını tutmayacaklar gibi görünüyor. Bu durum ise yatırım enstrümanlarını aşağıya çekmeye devam edebilir.

Bitcoin daha ne kadar düşebilir?

Bunun bir destek seviyesi olduğuna artık inanmıyoruz. Teknik analiz destek ve direnç seviyeleri olağanüstü durumlar için çalışmaz. Aynen son günlerde yaşadığımız piyasa hareketleri bunu destekliyor. Tek tek destek ve direnç seviyeleri patlıyor. Korona virüs salgını devam ettikçe her hangi bir seviye belirlenmesi yanlış olur. Fakat psikolojik seviyeler test edilebilir.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel