Koronavirüs etkisi devam ediyor: Bitcoin 4500 doların altına sarktı !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Yeni tipi ile COVID-19 olarak bilinen Koronavirüs, tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Bitcoin ve altcoinlerde bundan nasibini alıyor. Son düşüş ile birlikte Bitcoin (BTC) 4500 doların altına sarkmış durumda.

Ülkelerin salgın ile ilgili son durumu

Belçika’da Koronavirüs (Covid- 19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 5’e yükseldi. Belçika Sağlık Bakanlığı, Pazartesi sabahı 172 yeni koronavirüs vakasının daha saptandığını belirtti. Böylelikle toplam hasta sayısı 1.058’e ulaştı. Aynı zamanda 252 kişi tedavi altında olduğu duyuruldu.

BBC’nin haberine göre, Fransa Ulusal Sağlık Ajansı Genel Müdürü Jerome Salomon, ülke genelinde vaka sayısının üç günde bir ikiye katlandığını belirtti. Fransa’da şimdiye kadar 5 bin vaka teşhis edildi ve 127’si ölüm ile sonuçlandı.

İsviçre’de koronavirüs vakalarına baktığımızda ise 841 artışla 2 bin 200’e çıktığı duyuruldu. 14 olan ölü sayısında bir değişme yok.

Maldivler’de tespit edilen üç yeni vaka ile ülkedeki koronavirüs hasta sayısı 13’e yükselmiş oldu.

Çin’den gelen iyi bir haber var. Wuhan kenti kontrol altına alındı. Ve hasta sayısı 10 bin kişinin altına indi.

İtalya’da durum hala kötü bu arada ülkemizde ise sayı 18 ‘e çıktı.

FED Faiz oranını sıfırladı ve 700 milyar dolar piyasaya sürecek

Amerikan Merkez Bankası FED tarafından son kozlar oynandı. Faiz oranı sıfıra düşürüldü. Merkez Bankası piyasaya 700 milyar dolar para sürecek ve Nisan’da bankaların parası olmasa bile kredi verebilecek. Tüm bu olanlarda  sonra gece Bitcoin 6k bandına göz kırptı aslında fakat yeterli olmadı. Yetersiz kaldığı durum ise piyasa paniği oldu. Yatırımcılar salgının aşısı bulunmayana kadar veya bu durum tamamen kontrol altına alınmayana kadar piyasada paralarını tutmayacaklar gibi görünüyor. Bu durum ise yatırım enstrümanlarını aşağıya çekmeye devam edebilir.

Bitcoin daha ne kadar düşebilir?

Bunun bir destek seviyesi olduğuna artık inanmıyoruz. Teknik analiz destek ve direnç seviyeleri olağanüstü durumlar için çalışmaz. Aynen son günlerde yaşadığımız piyasa hareketleri bunu destekliyor. Tek tek destek ve direnç seviyeleri patlıyor. Korona virüs salgını devam ettikçe her hangi bir seviye belirlenmesi yanlış olur. Fakat psikolojik seviyeler test edilebilir.

Koronavirüs etkisi devam ediyor: Bitcoin 4500 doların altına sarktı !

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.