IMF: Almanya pandemiyi iyi yönetti

Puan Verin

Uluslararası Para Fonu-IMF (International Monetary Fund), Almanya’nın pandeminin ilk dalgasını başarıyla yönettiğini açıkladı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Dünya çapında etkili olan ve birçok ülkenin sağlık sektörünü ve ekonomisini derinden etkileyen hatta yer yer yıkıma uğratan koronavirüs salgınında Almanya’ya tam not verildi.

IMF’den yapılan açıklamada, “Almanya, COVID-19 salgının ilk dalgasını nispeten iyi bir şekilde yönetti. Erken ve güçlü bir halk sağlığı ve ekonomik politika müdahalesi, ekonomideki daralmanın Avrupa’nın diğer büyük ekonomilerinin çok altında bir seviyeye çekilmesine yardımcı oldu” ifadelerine yer verildi.

Almanya Avrupa ülkeleri içinde iyi durumda

Uluslararası Para Fonu (IMF), Almanya’nın korona pandemisinden kaynaklı oluşan kriz durumunu iyi yönettiğini duyurdu. IMF, Avrupa’daki diğer ülkelere göre Almanya’nın durumunun daha iyi olduğuna vurgu yapılan açıklamada, Alman ekonomisinin kriz döneminde 5,5 daralacağını, gelecek yıl ise kısmen toparlanacağını kaydetti.

Almanya süreci iyi yönetti

IMF, açıklamasında Alman ekonomisine ilişkin 4. Madde Konsültasyonu kapsamındaki denetimin ilk verileri açıklandı.

Almanya’nın COVID-19 pandemisinde gerek sağlık sisteminde ve gerekse de ekonomik yardımlarda “erken ve güçlü” bir şekilde harekete geçtiği belirtildi. Açıklamada, “Almanya, COVID-19 salgının ilk dalgasını nispeten iyi bir şekilde yönetti. Salgın sosyal yaşama ve ekonomik faaliyetlere büyük bir zarar verdi. Erken ve güçlü bir halk sağlığı ve ekonomik politika müdahalesi etkili oldu. Ekonomideki daralmanın Avrupa’nın diğer büyük ekonomilerinin çok altında bir seviyeye çekilmesine yardımcı oldu” ifadeleri kullanıldı.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

İkinci dalgaya dikkat

Alman ekonomisinin bu yıl yaklaşık 5,5 daralacağının belirtildiği raporda, önümüzdeki yıl için ise ekonomide toparlanma yaşanacağı öngörüsünde bulunuldu. Alman ekonomisinin bir yıl sonra COVID-19 krizi öncesi seviyeye geri geleceğinin değerlendirildiği açıklamada, “Ekonomik görünüme ilişkin riskler mevcut” denilerek ihtiyatlı bir dil kullanıldı.

Covid-19’da ikinci dalga tehlikesine dikkat çekilerek, ikinci dalganın kontrol altına alınamaması halinde Alman ekonomisini daha sert tedbirlerin beklediği ve Brexit ve küresel ticaret gerilimlerinin yeniden tırmanacağı uyarısında bulunuldu.

Açık ve ticarete (ihracata) dayalı ekonomiye baskıya dikkat

COVID-19 aşısında başarı sağlanması halinde ekonomik krizden çıkışın nispeten kolay olabileceğinin ifade edildiği açıklamada, Alman ekonomisine ilişkin, “Küresel ekonomiye yönelik diğer şoklar da Almanya’nın açık ve ticarete (ihracata) dayalı ekonomisine baskı uygulayabilir” denildi.

Şirketlere desteği arttırın

IMF’nin açıklamasında, Almanya’ya COVID-19 pandemisi sürecinde krizden çıkış için gevşek mali politikanın sürdürülmesi tavsiyesinde bulunuldu. Ayrıca, açıklamada ülkede iş gücü piyasasındaki sorunlara ilişkin Alman şirketlerine verilen desteğin arttırılması önerildi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel