FED, koronavirüs ile mücadelede “önemsiz” bonolar satın alacak

Puan Verin

FED (Amerikan Merkez Bankası), koronavirüs ile mücadelede “önemsiz” bonolar satın alacağını duyurdu.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Özet

  • Amerikan Merkez Bankası (FED), mali yardımları genişleterek “önemsiz” bonoları satın alma sözü verdi.
  • Uzmanlar, bu şekilde alınan radikal kararların Bitcoin’in faydasına olacağına inanıyor.
  • Ekonomik problemlerin uzun süre alması ise BTC’yi negatif yönden etkileyebilir.

Son verilere göre Türkiye’de onaylanmış 42.282 COVID-19 vakası olduğu ortaya çıktı. 908 can kaybımız bulunmakta. ABD’de 475.873 vaka içinde gerçekleşen ölüm sayısı 17.820 olarak kaydedildi. Tüm dünyada ise vaka sayısı 1.622.167 olarak paylaşıldı. Dünya geneli ölümler 97.264 olarak duyuruldu.

Edinilen bu bilgiler ışığında elde edilen grafiklere baktığımızda ise vaka sayısında artış maalesef hız kesmiyor. Pandemi halini alan bu salgından dünya ekonomisi henüz derin darbeyi görmemiş olabilir. Salgın için ilaç veya aşı bulunamadığı takdirde, ekonomi piyasaları için çok sıkıntılı günlerin olacağı tahmin ediliyor.

FED, mali yardımları genişleterek “önemsiz” bonoları satın alıyor

ABD Merkez Bankası, daha önce sınırsız para basacağını duyurmuştu. Kripto para piyasası bundan olumlu sonuçlar aldı. Şimdi ise FED, önemsiz olarak görünen bonolara yüklü miktarda yatırım sözü verdi. Piyasaları rahatlatmak için attığı bu adım Bitcoin için olumlu bir gelişme olabilir.

Başkan Jerome Powell’a göre FED, “rahatlama ve istikrar” sunmak amacıyla 2,3 trilyon dolarlık ekonomik destek ekleyerek teşvik çabalarını genişletme adımı attı. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için 600 milyar dolarlık kredi fonu ayrıldı. Eyaletler, ilçeler ve ülke çapındaki şehirlere 500 milyar dolarlık kısa vadeli destekler de sunacak. Önemsiz bonoların satın alınması ise asıl destek olarak görünüyor.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel