Facebook un Librasına bazı ülkeler karşı çıkıyor

Puan Verin

Geçtiğimiz günlerde Facebook‘un yan kuruluşu olan Calibra, yeni kripto paraları hakkında detayları kamuoyuna duyurmuştu. Blockchain meraklıları, kripto para yatırımcıları ve çoğu kişiyi memnun eden bu gelişme, maalesef ABD‘nin muhalefetinden sonra Hindistan’ı da memnun etmedi. Aslında dünya ülkelerinin bir çoğu bu haberi itici buldu. Konuya sıcak bakmadılar. Bazı mercilerden gelen açıklamalar bile oldu.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Tabi bazı yetkililerin ise ilgisini çekmedi değil. İngiltere eski merkez bankası başkanı, Facebook’un bu girişimini yerinde ve doğru bir gelişme olarak gördü. Yatırımcıların önemli bir kısmı ve sosyal medya kullanıcıların yine kayda değer kısmı. Bu durum Bitcoin’in çıkışına benzetildi hatta.

Amerika Birleşik Devletleri Senatosu bu yeni belirteçlerin gizliliği ve güvenliği konusunda da endişeli olduklarını açıkladılar. Yetkililer kafasında bir çok soru birikmiş durumda. Bunların hepsinin aydınlatılması için Facebook ile 18 temmuz da duruşma yapacaklarını duyurudular. Tüm sorulara yanıt almalarını bekliyorlar. Fakat bu durum akıllara daha önceki duruşmalarını getirdi.

Amerikan senatosunun en büyük kaygısı Facebook’un Whatsapp ve Instagram dahil diğer tüm servislerdeki kullanıcı sayısı toplamının baş döndürücü şekilde çok olması. 2,5 milyar kullanıcıyı blok zincirine çekmesi yetkilileri endişelendiriyor. Ki Libracoin’in birden fazla şirket tarafından kontrol edileceği taahhütü yapılmış olmasına rağmen yinede yetkililer endişelerinden vazgeçmiyorlar. Yüksek kullanıcı sayısı olan bir şirketin piyasada majör olacağını yani belirleyici ve yön verici olması kaygısı yetkililerce hissedilmiş gibi.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel