Facebook Libra ile merak uyandırıyor!

Puan Verin

Sosyal dev, Facebook Libra ile gündeme oturdu. Sade ve kolay anlaşılır bir kriptopara projesi olarak çıkış yaptı.

2000 ‘li yılların başında ortaya çıkan ve kısa bir zaman içinde büyüyüp, bir dünya markasına dönüşen Facebook, gücüne güç katmaya devam ediyor. Bunun dahilinde şimdi de kendi özel kriptoparasını çıkarıyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Facebook Libra, Bitcoin’in tahtına aday olabilir !

Kriptoparalar son bir kaç yıldır epey ses getirmeye başladı. Çünkü artık para dünyasında dijital veriler belirleyici durumda. Tüm işlemler artık elektronik ortamlarda organize ediliyor. Özellikle de Bitcoin’in başarısı, insanların bu sanal paralarla tanışmasında önemli bir rol oynadı. Facebook hiç bir devlete bağlı olmayan, özel bir platform. Bu dijital ve bağımsız dünyanın toplamda 2 milyardan fazla da üyesi bulunuyor. Bu sayede Libra, Bitcoin’in tahtına aday görünüyor.

Libra, blok zincir şeklinde ifade edilen bir altyapıya sahip olacak. Bu açıdan diğerlerinden pek bir farkı yok. Ama sadece teknolojik uygulayıcı rolünü bizzat Facebook’un kendisi üstelenecek. Libra’yı global anlamda hem mali işlemlerde hem de alışverişlerde rahatlıkla kullanmak mümkün olacak. Ayrıca güvenlik soruları içinde, Facebook yönetimi normal bankacılık sistemlerinin kullandığı doğrulama ve güvenlik sistemlerinin kullanılacağını belirtti. Bu da özel bilgilerin, 3. kişilerle asla paylaşılmayacağını gösterir.

Libra Coin, sade ve kolay anlaşılır bir yapıda

Facebook yönetimi Libra’yı sade ve kolay anlaşılır bir yapıda kurguladı. Küresel para birimi olmayı amaçlayan Libra’yı milyarlarca insanın kullanabilmesi için, bu oldukça önemli. Sistemin karmaşık olmaması gerekiyor. Libra; avro veya dolar gibi güncel kur dalgalanmalarından da etkilenmek istemiyor.

Facebook 2020 yılında piyasaya süreceğini duyurduğu kripto para libranın yanında, “Calibra” adı verilen dijital bir cüzdanı da kullanıma sunacağını ifade etti. Kriptopara birimi ve dijital cüzdanın, Facebook Messenger, WhatsApp ya da Calibra’nın kendi cep telefonu yazılımı üzerinden kullanılabileceği de söylendi.

Libra’nın Bitcoin ile ilgisi nedir?

Peki Libra’nın Bitcoin ile ilgisi nedir? Aslında Libra ve Bitcoin birbirinden bağımsız iki ayrı kriptoparadır. İkisininde benzer amaçları bulunmaktadır. Bitcoin’de geliştiriciler bağımsız olarak çeşitli katkılar sunabiliyor. Libra’da ise aynı işlemi yapmak adına geliştiriciler Facebook’un ve ortaklarının onayını almak zorunda. Ayrıca Libra belli bir değere sabitlenmiş olarak piyasadaki yerini alacak.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel