Ethereum Fiyatı Muazzam Bir Yükselişe Hazırlanıyor!

Ethereum Fiyatı, Bitcoin hareketlerini büyük ölçüde takip ettiğini görebiliriz. ETH fiyatı 1300 dolar civarında dolanırken, büyük yükselişi için güç topluyor olabilir.

Ethereum Fiyatı, Satış Baskılarına Rağmen Stabil Durumunu Koruyor

Ethereum, son zamanlarda karşılaştığı tüm yoğun satış baskılarını adeta bir karadelik gibi yutuyor. Boğa arenasında ısınma turu atan bir hareketi andıran ETH, bazı güç sinyallerini belirgin bir şekilde gösteriyor. Aslında bu durum, yatırımcıların lider altcoini elinde tutma hevesinin bir göstergesidir.

Her ne kadar trend hareketleri BTC ile bir korelasyon yapısı oluşturmuş olsada, yakın zamanda büyük direncini kırabilme ihtimali güçlü duruyor. Eğer bu direnci al aşağı edebilirse, muazzam bir artış yaşanabilir.

ETH Fiyatı, Büyük Yükseliş İçin 1380 Doları Kırması Lazım

ETH için 1380 dolar seviyesi oldukça önem arz eden bir direnç seviyesidir. Bu seviyenin aşılması durumunda ise ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden oluşturacaktır. 1467 dolar seviyesi şimdiye kadar ki en yüksek fiyatıdır. Fakat bu fiyata zaten şuan oldukça yakın duruyor.

Son zamanlarda yapmış olduğu 1400 dolar hareketine yakın fiyatlanmalar, duruşundaki kararlılığın bir işaretidir. Fiyat istikrarı ve büyük yükselişi BTC’nin olası çılgın hareketleri ile ilişkilidir. ETH’nin muazzam yükselişinin olması için ilk şart, BTC’nin 30 bin dolar seviyesini koruması lazım.

Ethereum, Konsolidasyona Rağmen Güç Biriktiriyor

Ethereum trend analizi yaptığımızda, grafikte dikkatleri çeken bir hareketin olduğunu gördük. Kasım ayında yapmış olduğu hareketlerin aynısını tekrarlıyor. Bu da tekrar bir yükselişin habercisi olabilir. 1300 – 1400 dolar bandında fiyat koruması yapan ETH, 1380 dolar direncini kırarsa büyük bir yükseliş yaşanabilir.

Kaynak: TradingView
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.