Dolar destekli kripto para birimleri, güvenli liman olarak görüldü

Puan Verin

Dolar destekli kripto para birimleri, güvenli liman olmaya başlandı. Son zamanlarda artan koronavirüs kaynaklı panik, dünyadaki pazarlara ciddi zarar verdi. Kripto para piyasalarından tahliye edilen on milyarlarca dolar para piyasalardan kayboldu. Servetini korumak isteyen yatırımcılar stabil coinler olan USDT (Tether Doları) ve USDC gibi kripto paralara yöneldi.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!
  1. Stabil kripto para birimleri güvenli liman olduğunu bir kez daha hatırlattı.
  2. Kripto paralar, ekonomik kriz etkenleri ile korelasyonlu hareket ederek, bir varlık sınıfı olduğunu gösterdi.

ABD Tether Doları ve diğer stabil kripto paralar, yatırımcılar için piyasa kargaşasından güvenli kaçış limanları olarak öne çıktı. Hem Circle hem de Coinbase’in ABD doları destekli girişimi olan USDC, şu anda talepte büyüyen istikrarlı paralar arasında yer alıyor. Projenin CEO’su Jeremy Allaire, kripto para birimi piyasalarındaki slayt “o kadar heyecan verici” olmasa da “internet dolarlarına olan talebin” arttığını görmeye teşvik edildiğini söylüyor.

USDT ve USDC gibi kripto para birimleri güvenli liman olduğunu bir kez daha hatırlattı

Bir pazarın son birkaç gününde, çok az kazanan oldu. En kötü noktasında, Bitcoin tek başına birkaç saat içinde piyasa değerinden 60 milyar dolardan fazla para kaybetmişti. Yüzde kayıpları açısından, diğer dijital para birimleri daha da kötüleşti. Bununla birlikte, ABD doları gibi, daha az oynak olan para birimlerine yaptığı mandalları ile stabilcoin projeleri, son piyasa kargaşası sırasında yatırımcı ilgisinin yenilenmiş olduğunu gördü. En büyük stabilcoin USDT, kendi piyasa değerinin 5 milyar doların üzerine çıktığını gördü.

Her panik piyasası oluştuğunda USDT ve USDC gibi kripto para birimleri stabil olduğundan ötürü, yatırımcısını kucaklayabiliyor.

Krizlerde bildiğimiz enstrümanların hareketini, kripto parada da gördük !

Çin’in Wuhan kentinden çıkıp dünyayı krize mahkum eden Koronavirüs, yeni tip ölümcül etkileriyle kendini güncelledi. Şuan Avrupa ülkelerinde ciddi salgın oluşması ve diğer ülkelerin aldığı güçlü tedbirler ekonomik krize kapı araladı. Bir çok ülke şuan resesyon sürecine girmiş bulunmakta.

Bu sıkıntılara dolar, altın, petrolün yaklaşımı nasıl olduysa Bitcoin ve altcoinlerinde aynı şekilde gerçekleşti. Bu korelasyon, kripto paraların bir varlık sınıfı olduğunu gösteren bir başka durumdur.