Cardano (ADA) Alonzo Güncellemesinden Önce 3. En Büyük Kripto Para Oldu!

Cardano’nun fiyat hareketi yaklaşmakta olan Alonzo Hard Fork’u etrafında gelişiyor gibi görünüyor.

  • Cardano, bugün erken saatlerde 2 doları kırdıktan sonra piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi haline geldi.
  • Charles Hoskinson’ın bugün Alonzo Hard Fork’un bir parçası olarak Cardano’da akıllı sözleşmelerin başlayacağı tarihi açıklaması bekleniyor ve bu da yükselişin sebebi olabilir.
  • Daha fazla satın alma baskısı, ADA’nın tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru emin adımlarla ilerliyor, ancak olası bir erteleme bir satışa yol açabilir.

Cardano 2 Doları Geçti

Cardano son 24 saatte yaklaşık %20 arttı. 

ADA, piyasa değerinin 65 milyar doların üzerine çıktığı mayıs ayından bu yana ilk kez 2 doların üzerinde işlem görüyor. Sadece Bitcoin ve Ethereum’un ardından üçüncü en büyük kripto para birimi olarak Tether’i geride bıraktı.

Ani yükseliş, Cardano’nun akıllı sözleşme işlevselliği etrafındaki spekülasyonların artmasıyla körükleniyor gibi görünüyor. Kurucu Charles Hoskinson’ın bugün Cardano’nun ağ üzerinde akıllı sözleşmeler başlatma planlarını içeren Alonzo Hard Fork’u hakkında daha fazla ayrıntı açıklaması bekleniyor.

Davranış analitiği platformu Santiment, son zamanlardaki yukarı yönlü hareketin, yönetim kurulu genelinde satın alma baskısında bir artış ile desteklendiğini ortaya koyuyor.

Cardano’nun işlem hacmi son dört günde %250 arttı.

Kaynak: Santiment

IntoTheBlock’un fiyat çevresindeki para giriş/çıkış (IOMAP) modeli, Cardano’nun tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkma yolunda hiçbir şeyin onu durduramayacağını gösteriyor.

Tek önemli tedarik bölgesi 2,15 ile 2,20 dolar arasında yer alıyor. Bu fiyat seviyesi civarında, 20.000’den fazla adres daha önce 150 milyondan fazla ADA satın almıştı.

Bu direnç seviyesinin üzerinde kesin bir kapanış, insanların bunu satın almak için kripto para borsalarına akın ettiğini ve sonuç olarak fiyatları daha da yukarı ittiğini gösterebilir.

Kaynak: IntoTheBlock

Yatırımcılar, kripto para birimi topluluğunun Cardano’nun Alonzo hardfork’unun Ekim ayı başlarında gerçekleşmesini beklediğini unutmamalı. Protokol yükseltmesinde beklenmeyen bir gecikme hayal kırıklığına yol açarak piyasa katılımcılarını satmaya teşvik edebilir.

Bu benzersiz koşullar altında, IOMAP, en önemli destek seviyesinin 1,72 ile 1,79 $ arasında olduğunu ve 100.000’den fazla adresin yaklaşık 2 milyar ADA’ya sahip olduğunu ortaya koyuyor. 

Paylaşımlar yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Site içerisindeki yazılar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.