Cardano (ADA) Fiyatı %20,1 Artarak 1,75 Dolara Çıktı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Cardano (ADA) için güzel bir hafta oldu. Öte yandan geçen hafta yükselişler yaşandıktan sonra kripto para piyasası konsolide oluyor gibi görünüyor.

Bitcoin 48 bin dolara yükselmek için mücadele ederken, Ethereum hala 3100 dolara civarından işlem görüyor. Bu iki önde gelen kripto para birimi son 24 saat içinde büyük yükselişler yaşamamış olsa da Cardano gibi bazı altcoinler çift haneli yükseliş oranına ulaştı.

Cardano Fiyat Analizi

Kaynak: Tradingview ADA/USDT Saatlik Grafik

Cardano Fiyatı, son 24 saat içinde en iyi performans gösteren altcoinlerden birisidir. Haziran ayında ulaştığı 1,70 dolar seviyesinin de üzerine çıkarak son iki ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bir sonraki direnç 1,82 dolarda yer aldığından, kripto paranın mevcut yükselişinin gün içinde daha da ilerlemesi bekleniyor. Alıcı desteği yeterince güçlüyse, ADA’nın hafta sonundan önce 2 doları geçtiğini görebiliriz.

Piyasanın genel olarak yükselmesi de, ADA’nın yükselişini desteklemede hala çok önemli bir rol oynuyor. Ancak, ADA’nın büyük yükselişi göz önüne alındığında bir fiyat düzeltmesi olabilir. Bu durumda, kripto para başka bir boğa koşusu yapmadan önce 1,50 dolara geri çekilebilir.

ADA’nın son zamanlardaki yükselişi, esas olarak, Alonzo Hard Fork için tarih duyurusunun yapılmasından kaynaklanıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’ın duyuruyu bu hafta (13 Ağustos) yapması bekleniyor, bu durumda kripto para için güçlü bir boğa koşusu görebiliriz. Alonzo Hard Fork, akıllı sözleşmelerin Cardano ana ağında yayınlanmasını sağlayacak.

Alonzo Hard Fork’u son geliştirme aşamasında ve geliştiriciler artık son dokunuşları yapıyor. Bu nedenle, kısa vadede ADA’nın fiyatları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olması bekleniyor.

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson

Hoskinson ayrıca, kripto para birimi işlemlerine ağır vergiler getirecek ve İç Gelir Servisi’nin (Internal Revenue Service – IRS) kripto ticaretinden elde edilen kazanç ve kayıpların kayıtlarına erişmesine izin verecek olan ABD altyapı faturasıyla mücadele eden kripto meraklılarına da katıldı. Hoskinson , yasanın geçmesini önlemek için Washington DC’de bir miting düzenlemenin zamanının geldiğini tweetledi.

Paylaşımlar yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Oluşacak kayıp ya da kazançlardan kriptoparalar.net veya yazar sorumlu değildir. Site içerisindeki yazılar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Cardano (ADA) Fiyatı %20,1 Artarak 1,75 Dolara Çıktı

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.