Bittrex Açıkladı: Önümüzdeki Ay XRP Liste Dışı Bırakılacak

Puan Verin

Bittrex, Ocak 2021’de tüm XRP çapraz kurlarını delist edeceğini resmen açıkladı. Ripple üzerindeki karabulutlar etkisini hala sürdürmeye devam ediyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!
  • XRP de domino etkisi sürüyor
  • Sıradaki delist edecek borsa, Binance olabilir!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kriptopara borsası olan Bittrex de Ripple delist kervanına katıldı. 5 Ocak 2021’de tüm XRP alım satım çiftlerini kaldıracağını resmi olarak duyurdu.

Bittrex ‘in Delist Haberi XRP nin Tekrar Düşüş Yaşamasına Sebep Oldu

Önce SEC açıklaması daha sonra borsaların delist haberleri ile birlikte 0.60 dolardan işlem gören XRP, 0.20 doların altına kadar sarkmıştı. 0.18 dolar civarında Ripple Labs. ten gelen yatırımcıları sakinleştirme duyurusundan sonra bir ralliye girdi. 0.24 dolara kadar çıkan Ripple, şimdi de Bittrex delist haberine takıldı. Yine 0.20 doların altına sarkarak risk durumuna girdi.

Ripple: Henüz Aleyhimizde Bir Karar Yok

Halk ve basın, hikayeyi yalnızca SEC tarafından duyduğunu belirten Ripple, henüz aleyhlerinde kararlaşmış bir durumun olmadığını duyurmuştu. Bu kanıtlanmamış iddiaları ele almak için bir kaç hafta içinde yanıtlarını sunacaklarını söylemişlerdi.

XRP, SEC’in bu davasının sadece Ripple ile ilgili olmadığını, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olduğunu duyurdu. ABD’de kripto için tehlikeli bir yasal netlik eksikliği olduğunu her zaman söylediğini öne XRP şirketi, davanın Ripple ile bağlantısı olmayan sayısız masum XRP yatırımcısını etkilediğini söyledi. Aynı zamanda borsalar, piyasa yapıcılar ve tüccarlar için suyu gereksiz yere bulandırdığını belirtti.

XRP de domino etkisi sürüyor

Bittrex, listeden çıkarmanın arkasındaki nedeni açıkça belirtmese de, bu hareket açıkça SEC’in XRP’ye bağlı blockchain şirketi Ripple’a açtığı davayla ilgili olduğunu anlayabiliyoruz.

İlk olarak Coinbase, Bitstamp ve bir dizi küçük borsanın XRP ticaretini askıya alacaklarını duyurmasıyla birlikte genişleyen bir domino etkisi oluştu. Şimdi ise spot ticarette günlük hacmi 121 milyon dolar olan ve 14.sırada yer alan Bittrex de delist trenine katıldı.

Messari verilerine göre XRP / BTC, günlük 5.453.357 dolar hacmiyle Bittrex’teki en aktif işlem çifti olarak biliniyor. Onu 3.643.279 dolar ile XRP / USDT çifti takip ediyor.

Sıradaki delist edecek borsa, Binance olabilir!

Binance, ABD’li kullanıcılara hizmet etmediği için XRP’yi platformunda tutup tutmayacağı konusu çok önemli oldu. Potansiyel bir listeden kaldırma, borsanın XRP’si göz önüne alındığında kriptopara birimi için yıkıcı olmaktan başka bir şey olamaz. Çünkü faaliyeti Amerika olmamasına rağmen alacağı böyle bir karar vahim sonuçlar yaratabilir.

Bu arada, Binance’in Swipe Wallet’ı 5 Ocak’tan itibaren XRP’yi tüm ABD kullanıcılarından kaldıracağını duyurmuştu.

Cinneamhain Ventures’ın ortaklarından Adam Cochran, SEC’in ABD koluna, Binance’in XRP’yi uluslararası müşteriler için listeden çıkarması için baskı yapmasının mümkün olabileceğini öne sürdü.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel