BitMEX ‘in soğuk cüzdanlarında inanılmaz artış

2019 yılına baktığımızda, kripto para kaldıraçlı işlem borsası BitMEX için kolay bir yıl değildi. Çünkü Temmuz ayında ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX ‘e soruşturma başlattı. Amerikan vatandaşlarının düzensiz platformda ticaret yapmasına kasıtlı olarak izin verip vermediğini görmek için bir soruşturma başlatmıştı. Bu da hem piyasayı hemde majör kaldıraçlı borsayı çok etkilemişti. Borsa ayrıca geçen yıl daimi takas ürünlerine karşı artan bir rekabet gördü. Hemen akabinde “sistematik yasadışı faaliyet” ile suçlanarak tekrar sıkıntıya düşmüştü.

Her şeye rağmen BitMEX büyüyor

2019 boyunca karşılaşılan bir çok fiyaskoya rağmen, Blockchain veri analizi firması Skew ‘in raporu çarpıcı oldu. Marketlerin verileri, müşterilerin yıl boyunca fonlarıyla BitMEX’e güvenmeye devam ettiklerini gösteren bir açıklama yaptı. Sonrasında ise borsada artış devam ediyordu. Sürekli bir fonlama ile artan talepleri karşılamak için firma kendini daha güvenli ve çoklu işlem alt yapısına hazırlamaya devam ediyor.

Borsadaki soğuk cüzdan depolaması, CFTC soruşturmasının haberi halka açık hale geldikten kısa bir süre sonra Temmuz ayında stoklarında büyük bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, o zamandan bu yana, BitMEX’in soğuk cüzdan holdingleri, altı ay boyunca yaklaşık 100.000 BTC artarak istikrarlı bir şekilde yükseldi. Skew ayrıca BitMEX’in sigorta fonunun 34.000 BTC’yi nasıl içerdiğine de işaret etti. Muhtemelen “sektördeki en büyük kripto-yerel takas odası” nı çalıştırdığını belirtti.

BitMEX ’in, Binance ile mücadelesi sürüyor

Borsadaki sözleşmeler arasındaki toplam Açık Faiz’in 1,5 milyar dolardan fazla olduğu bildirildi. Bununla birlikte, günlük aktif kullanıcı sayısı açısından Skew pazarları yıl boyunca düşüş eğilimi bildirdi. Temmuz ayından önce, platformda 20.000’den az aktif kullanıcı gören herhangi bir gün genellikle yavaş bir gündü. Ancak Ağustos ayından sonra günde 20.000 kullanıcının üzerinde bir şey çok iyimser görünüyordu. BitMEX’in XBTUSD sözleşmeleri hala sektördeki en iyi likiditeye sahip olsa da, Binance 2020’nin başlamasından bu yana hızla yetişiyor. Günlük bazda milyarlarca dolar değerinde sözleşme ticaretine rağmen, BitMEX Binance’in hızlı büyümesi karşısında hâkimiyetini korumak için mücadele edebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.