Bitcoin ve altcoinlerin düşüş nedeni nedir?

Puan Verin

Bitcoin ve altcoinler düşüş nedeni merak edilirken, bir gün içinde adeta eridiler. %50 den fazla değer kaybı yaşayan kripto paralar, yatırımcısını bu defa fena üzdü.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Kripto paralar neden düştü?

Haftalar öncesinde konuşulan Bitcoin Halving olayı bilinen bir durumdu. Fakat Korona Virüs etkisi ile başlayan küresel krizin bu kadar fazla derinleşeceğini hesaba katamayan bir çok kişi oldu. Üst üste gelen bu iki etkiye maalesef panik satışlarıda eşlik edince ortaya böyle bir durum çıkmış oldu. BTC ‘nin son 7 günlük grafiği bu şekilde kaydedildi;

Bitcoin Halving etkisi bitti mi?

Bitcoin Halving olayına yaklaşık 3 ay kala başlayan yükseliş, 2 ay kala düşüşe bıraktı. Ama bu denli sert düşüş önceki halvingler ile alakası olamayan bir düşüştü. Küresel kriz ile bağdaşan bir durum söz konusu. Ki bu düşüş ile birlikte yarılanma olayının düşüş potansiyeli aynı leğen içinde yoğrulduğunu varsayarsak, sonraki adımlarda pek bir etkisinin kalmadığını söyleyebiliriz.

Yarılanma Nisan da gerçekleşecek ve bittiğinde tekrar piyasada artışın başlangıcı olacağı yönünde görüşler çok fazla. Daha önce yapılmış 3 yarılanma olayına baktığımızda bu görüşü destekler niteliğindedir.

Korona virüs (Coronavirus), kripto paraları da vurdu!

Wuhan kökenli CoVID-19 olarak bilinen ölüöcül riski şimdilik %3 olarak tabir edilen bu illet hastalık, dünya ekonomisini etkilemeye devam ediyor. Çin de başlayan salgın şuan dünyanın bir çok ülksinde ve vaka sayısı 25 bine yaklaşmış durumda.

Aşısı bulunmayana kadar da krizin devam edebileceği görülüyor. Bunun kripto para piyasasına iki türlü etkisi olacak. İlki güvensiz ortamla başlayan borsalardaki para çekme olayının derinleşmesi ki bunu zayıf görünüyor ve ikincisi ise sağlık açısından fiziksel paraların yerine kripto paraların kullanımı tercih edildiğinde ise piyasada ciddi artışın olabileceği görüşü.

3700 Doları kimse tahmin edemedi

Ülkemizde ve dünyadaki bir çok analistin tahmini 7k civarına kadar bir düzeltme yapacağı yönünde olmuştu. Yarılanma etkisi ile bu banda kadar çekilme tahmini maalesef  kanlı Perşembe ve Cuma deyimine bıraktı. Destek ve direnç seviyesi dinlemeyen bir düşüş ile Bitcoin adeta şok etti. 3700 dolara kadar çekilen bir görüntü verdi. Hatta Binance borsasında TL kurundaki Ethereum 0,01 seviyesine iğne attı.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel