Birleşik Krallık dijital paraya ilgi duyuyor

Puan Verin

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı ve Şansölye Sunak dijital para kullanımına sıcak bakıyor ve konuyu araştırma yönünde çabalarını yoğunlaştırıyor.

Fırsatlar
Lider Kripto Para Borsası Binance Yeni Üye Olan Kullanıcılara %5 Komisyon İndirimi Veriyor.350+ Kripto Parayı Güvenle Alın Satın
Sınırlı SüreliHuobi Yeni Üye Olan Kullanıcılara 700 USDT’ye Kadar Hoşgeldin Hediyesi Veriyor.Üye Ol-Görev Tamamla,Fırsatı Yakala
Sitemizden Huobi’ye Üye Olan Kullanıcılara Özel KampanyaÖMÜR BOYU İNDİRİM
Her Gün Airdrop Çekilişine Katılın 1000 Dolara Kadar Ödül Kazanın!

Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, özel sabit paraları düzenlemek için öneriler hazırladığını ve nakite alternatif olarak merkez bankası dijital para birimlerini ( CBDC) araştırdığını paylaştı.

9 Kasım’da yayınlanan açıklamada, Birleşik Krallık Hazine Şansölyesi Rishi Sunak, İngiltere’nin listeleme rejiminin gözden geçirilmesi ve yeşil finansman desteği de dahil olmak üzere ülkenin finansal hizmetler endüstrisi için diğer hedeflerin yanı sıra gelecek düzenleyici önerilere vurgu yaptı.

Stabilcoinler teknolojisinin dijital paraya yönelime etkisi

Sunak, açıklamasında “Stabilcoin’ler gibi yeni teknolojiler – özel olarak verilen dijital para birimleri – insanların paralarını saklama ve takas etme şeklini değiştirerek ödemeleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirebilir” ifadelerini kullandı.

Dijital paraya olan ilgi artıyor

İngiltere ile Avrupa Birliği arasında Brexit sonrası bir ticaret anlaşmasıyla ilgili olarak bir hafta süren kararlı müzakereler sonuç verdi. Şansölye Sunak, İngiltere’nin finansal hizmetler sektörünün ilerleyen “stabilcoinler ve merkez bankası dijital para birimleri gibi yeni teknolojiler üzerine küresel görüşmeye” önayak olacağı temennisinde bulundu.

Birleşik krallık sanal paranın cazibesine kapıldı

Şansölye Sunak: “Finansal hizmetler tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz ve İngiltere’nin dünyanın önde gelen finans merkezi olarak konumunu yeniliyoruz. Planlarımız, Birleşik Krallık’ın açık, çekici ve iyi düzenlenmiş bir pazar olarak ilerlemesini sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Şansölye faaliyetlerden umutlu

Anılan açıklamalarda da görüleceği gibi, gerek İngiltere merkez bankasının gerekse de hazinesinin şu anda bir CBDC’yi araştırdığını gözler önüne seriyor. Şansölye, iki departmanın ‘merkez bankalarının nakde tamamlayıcı olarak kendi dijital para birimlerini verip veremeyeceği ve nasıl çıkarabileceği’ yönündeki faaliyetlere duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Sanal paraya temkinli yaklaşımlar

Ayrıca, Facebook’un Haziran 2019’da dijital para birimi Libra’yı başlatma planını ilanından sonra sanal para piyasasında endişelere konu oldu. Avrupalı ​​milletvekilleri, parasal egemenlik ve tüketici korumaları ile ilgili endişeleri olduğunu ve özel stabilcoinlerin kendi yetki alanlarında kök salmasına izin vermeden önce sürekli olarak katı ve açık düzenleyici yönergelerin geliştirilmesi yönünde görüş bildirdiler.

Şansölye Sunak, sanal paraya güveniyor

Birleşik Krallık Hazine Şansölyesi, ise gelişen stabilcoin sektörü hakkında çok daha dengeli bir değerlendirmeye sahip. Şansölye Sunak, istikrarlı token girişimlerinin mevcut ödeme firmalarıyla aynı gözetimle karşı karşıya kalacağı görüşünde.

En İyi Borsalar

500+ dan Fazla Kripto Koin Gelecek Vaad Eden Koin Listelemesi Günlük 1-1000usd Ödüller

Binance yeni üye olan kullanıcılarına %10 komisyon indirimi sunuyor. Geleceği Olabilecek Projeler

Kraken 2011 Yılından Beri En Güvenilir Borsa Sektör Öncüsü Hiç Hacklenmedi Kullanışlı ve Kolay Arayüz

Gate.io Yeni Üye Olan Kullanıcılarına %10 Komisyon İndirimi Sunuyor. Yeni tokenlara yatırım yapmak isteyen yatırımcıların değişmez adresi.

600+Kripto Para Yeni Projelerin İlk Listelemesi Yeni Coinlerde Yüksek Potansiyel