Binance ‘ten 1,5 milyon dolarlık dev yardım

Binance ‘ten 1,5 milyon dolarlık koronavirüs yardımı yapıldı. Dünya bir salgının pençesinde ve her ülke bunun için büyük önlem alırken Wuhan koronavirüsü yayılmaya devam ediyor. Şimdiye kadar 2.000’den fazla kişi enfekte oldu ve ölüm sayısı 56’ya yükselmiş durumda. Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde salgının “bir halk sağlığı acil durumu” ilan etmenin biraz erken olduğunu söyledi ama uluslararası endişe duyulacak boyuta gelmeden önlemlerin sıkılaştırılması artık kaçınılmaz durumda.

Çin’de gezinen ve korkutan rapor, virüsün yerel bir pazarda satılan enfekte hayvanlardan dolayı yayıldığı üzerine. Çin için dikkat çeken konuların başında gelen sorun ise ülkenin maske ve diğer koruyucu malzemelerin yetersizliği konusuyla mücadele ettiği bilgisi. Sonuç olarak tüm dünyada, mağdurlara yardım eden hayırsever hareketlerde de aynı zamanda artış yaşandı. Ama bu artışa en iyi ivmeyi kazandıranlardan biride dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

Binance 1,5 milyon dolar bağış yaptı

Yakın tarihli bir tweet’te Malta merkezli kripto borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao borsanın “10 milyon RMB ( yani 1,5 milyon dolar para ile) koronavirüs kurbanlarına yardım sözü verdiğini” açıkladı. Binance bu gönüllü hareketi ile sektörde bağışı yapan ilk kripto para borsası oldu. Ölümcül koronavirüs kurbanlarına yardım eli uzatarak sosyal yardımlaşmaya bir taşta o koymuş oldu.

For #Wuhan, not realistic to do crypto to end beneficiaries.

Binance pledged 10m RMB ($1.5m USD) to help #coronavirus victims.

We didn’t make any announcements. But BCF/Binance team has been busy for the last few days.

Still need help to arrange logistics locally.????‍♀️ https://t.co/UH6FXgVSrX

— CZ Binance (@cz_binance) January 25, 2020

Aslında bu Binance’ın ilk kez yardım bağışı değil. Hayırseverlik fonu aracılığıyla Binance, 2018 yılında Batı Japonya’daki seller sırasında etkilenenlere yardım etmek için de 1 milyon dolar bağış yapmıştı. Avustralya Bushfire Bağışları projesine de 1 Milyon dolar Binance Coin (BNB) bağışlamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.