BDDK Kripto paralar ile ilgili şok uyarıda bulundu

BDDK Kripto Paralar İle İlgili  yapmış olduğu açıklamayla bir anda moraller alt üst oldu. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bugün yapılmış olan bankalara olan uyarı ile birlikte kripto para piyasası bir anda altüst oldu.  Ülkeler tarafından yapılmış olan açıklamalarla birlikte oldukça hareketli zamanlar yaşamakta olan kripto para varlıkları bugün de Türkiye’den gelmiş olan bir açıklama ile birlikte hareketli bir süreç içerisine girdi. Neredeyse tüm haber siteleri ve televizyon kanalları tarafından son dakika olarak verilmiş olan haberin içeriği ile ilgili kripto para yatırımcıları birçok şeyi merak ediyor.

Kripto Para Varlıklarına Yatırım Engelleniyor

Bddk’ya tarafından yapılmış olan uyarı ile birlikte tüm bankaların vermiş oldukları kredilerin Kripto para ve benzeri yatırımları yönlendirilmesi ile ilgili gerekli önlemlerin alınması konusunda önemli uyarılarda bulundu. Sermaye Piyasası tarafından kabul edilmiş veya kayıtlı bankacılık seçenekleri arasındaki yatırım araçlarının dışındaki hususlara vatandaşların yatırım yapmasının engellenmesi ve bu işin zorlaştırılması ile ilgili denetleme kurumu konu ile ilgili uyarılarda bulundu. BDDK Kripto paralar ile ilgili açıklama yatırımcılar için ne anlama geliyor.

Yurt Dışına Yapılmış Transferler

Yatırım maksatlı olarak yapılmış olan birtakım makul görülen hareketlerinin dışında yurtdışına olan para transferlerinin engellenmesi ile ilgili oldukça uzun bir uyarı Denetleme Kurumu tarafından iletildi.  Genel olarak benzeri yazılarda birçok yatırım yöntemi yurtdışına olacak olan ve önlenmesi gereken  bir dizi yatırımlar bulunuyordu. BDDK Kripto paralar ile ilgili açıklamasıyla Bu yatırımlar içerisine kripto para varlıklarında girmesi ile birlikte Türkiye’de Kripto para varlıkların yasaklanacağı ile ilgili dedikodular artmaya başladı.  Bankaların bu aşamadan sonra yurtdışına para transferi yapmak isteyen vatandaşların kripto para yatırımı yapmak istemeleri durumuna önlem alacağı ve bu konu ile ilgili işlemleri zorlaşacak şimdiden söylenilen içerisinde yer alıyor.

BDDK Kripto Paralar İle İlgili

BDDK Kripto Paralar İle İlgili

Direkt olarak kripto para varlıkları daha önceki safhalarda yapılmış olan uyarıları da dikkat çekmemişti. Fakat son yapılmış olan uyarı ile birlikte Kripto para varlıkları da denetlenmesi gereken ve yurt dışına transferi gerçekleştirmesi zor olması gereken hususlar arasına böylelikle girmiş oldu.

Bu yazıya oy verin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.