Altcoinler Büyük Çöküş Yaşarken, Bitcoin’de Hakimiyet Artıyor

Altcoinler iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Buna karşın lider kripto para biriminde hakimiyet artıyor.

Bitcoin’in fiyatı sürekli kan kaybediyor fakat altcoinlerin durumu daha vahim bir durumdadır. BTC 31K seviyelerine kadar düştü. Bununla birlikte, çoğu alternatif kripto para çift haneli rakamlarla derin bir düşüş yaşadı. Bitcoin’deki piyasa hakimiyeti aylık en yüksek seviyesine yükseldi.

Düşüşe Rağmen, BTC’de Dominans Yükseliyor

Bitcoin daha önce son kayıplarını büyük ölçüde toparlamıştı. 36 bin doların biraz üzerine kadar çıkmıştı. Ancak, Çin’den gelen kötü haberler fiyat yörüngesini oldukça hızlı bir şekilde tersine çevirdi.

BTC şuan 31.500 dolar civarında ve son 24 saat içinde 31.165 doları da görerek Haziran ayının en düşük seviyesini görmüş oldu.

Piyasa tatsız bir havaya bürünmüş olsa da şuan yatırımcılar boğalar ile ayıların savaşını izliyorlar. Önümüzdeki günler hatta saatler de piyasa da oluşacak yönü herkes çok merak ediyor. Bakalım bu savaşta boğalar mı galip gelecek yoksa ayılar mı?

Bitcoin’nin piyasa değeri 600 milyar dolar civarına düşmesine rağmen, hakimiyeti yani dominans seviyesi yaklaşık bir ayda %46,5 ile en yüksek seviyeye yükselmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.