Airdrop nedir? Ne anlama gelir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance Kayıt Ol

Kripto para piyasası içerisinde “airdrop”, kripto paraların mevcut bulunmakta olan sahiplerine yeni üretilmekte olan kripto paraların ödül olarak belirli bir seviyede dağıtılması olarak tanımlanabilir.

Airdrop bir nevi, normal piyasa içerisinde bulunmakta olan markaların piyasa yeni sürecekleri ve tanıtımını yapmak istedikleri ürünlerinin reklamını oluşturması veya da promosyon veya kampanya uygulaması gibi değerlendirilebilir.

Airdrop, sadık müşterilerin mükaafatıdır!

Reklamları yoğun biri şekilde yapılsa bile bilindiği üzere ürünlerin satılmama gibi bir durumu söz konusu olabilir. Aynı şekilde kripto paraların da uygulamış oldukları airdrop uygulanmasına rağmen para borsalarında yer almama gibi bir durum ortaya çıkabilir. Fakat her halükarda de bu sistemi değerlendirmek, yeni kripto para oluşturucuları için son derece cazip bir seçenek olarak görülmektedir.

Dönem zaman, kripto para piyasası, cüzdan servis sağlayıcıları ve buna benzer bir şekilde blokzincir tabanlı olarak sunulmakta olan hizmetler, müşterilerine ve aynı şekilde abonelerine ödül sunmak niyetindedir. Airdrop, kendisine tüm koşullarda sadık kalmış olan müşterileri herhangi bir şekilde ücret ödemesine gerek bulunmadan kripto para ile mükafatlandırma aracı olarak değerlendirilebilir. Bu sistem ile birlikte bu tür zeminlerde sürekliliği yakalamak için bir tür ödül görevi uygulanmaktadır.

Airdrop tabiri ve uygulaması ana akım ticaret piyasasında blok zincir teknolojisi kullanmak istemeyen şirketlerin mükafatlarını bonus puanlar ve buna benzer bir şekilde indirim hediyelerinin benzeri olarak da değerlendirilebilir.

Airdrop ile piyasaya çıkan kripto para örnekleri

Yakın zaman içerisinde Airdrop uygulaması ile bedava token alarak son derece büyük kazanç sunmuş olan birçok kripto para bulunmaktadır. Bunlara en büyük örnek olarak CHZ ilk sıradadır. Birçok takım taraftarına bu tokeni ücretsiz olarak sunmuş ve sonradan kripto para oldukça değerlenmiştir. Aynı şekilde takım tokenlerini de belirli bir zaman ücretsiz alarak büyük kazanç sağlayan birçok kişi bulunmaktadır.

Airdrop nedir? Ne anlama gelir?

Feragatname

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve sadece genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgiler üzerine yapacağı her türlü işlem kesinlikle kendi riski altındadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.