Afrika’nın İlk Kriptopara Birimi 1 Gün İçinde 100 Kat Arttı

Afrika’nın hisse senedi ve yatırım finansmanı için ilk kriptopara birimi olan Zugacoin, son 24 saat içinde %10.200 den fazla artış yaparak rekor kırdı.

Zugacoin (SZC), Afrika’nın Çin yerine Afrika hükümeti için sermaye ve yatırım fonu oluşturan ilk dijital madeni paradır. Afrika’nın büyük düşüşte olan ekonomisini yeniden canlandırmak için tasarlanmıştır. Afrika’da bir iş kurmak çoğu zaman devasa bir sorumluluk getiriyor. Özellikle kredi finansmanı açısından oranın halkı büyük zorluk çekiyor. Ama Zugacoin bu kredi finansmanını oranın halkına vereceğini, onları destekleyeceğini vaadeden bir firma.

Afrika’nın İlk Kriptoparası 22 Bin Dolar Değerinde

Zugacoin fiyatı bugün 43 bin dolara kadar yükseldi. Daha sonra fiyatını yarılayan SZC ardından ise 22 bin dolarlara kadar inerek büyük bir düşüş yaşadı. 24 saatlik işlem hacmi 146.084 dolar. Zugacoin son 24 saatte %9000 düştü. Dolaşan arz miktarı henüz mevcut değil ama maksimum 1.000.000 SZC madeni para arzına ulaşacaktır.

14 Aralık 2020 de CMC de listelenen bu kriptopara, bir aylık geçmişinde en yüksek fiyatı 54 bin dolar olarak fiyatlandı.

Kaynak: Coinmarketcap
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.